Zimowa GRA „Pędzące żółwie. Wyścig do choinki” – Wydawnictwo EGMONT

Bardzo cenimy nasz wspólny, rodzinny czas, dlatego oprócz książek, które z radością pochłaniamy, każdego dnia sięgamy choć po jedną planszówkę. Czasami przy śniadaniu, czasami po obiedzie, albo przed snem. Zawsze szukamy choć kilkunastu minut na taką rozgrywkę, bo ten wspólny czas jest naprawdę bezcenny!

Do grona naszych ukochanych, rodzinnych planszówek od wydawnictwa EGMONT dołączyły „Pędzące żółwie. Wyścig do choinki”. To kolejna po FABULA RASA i UBONGO świetna, emocjonująca gra o dziecinnie prostych zasadach!

koszyk

To gra dla całej rodziny! Myślę, że już czteroletnie dzieci z radością będą po nią sięgać.

Proste zasady opanujecie w mig! Kładziemy planszę na stole, na polu start ustawiamy zawsze wszystkie żółwie i każdy z graczy losuje po jednym kartoniku z żółwiem, ale nie pokazujemy wylosowanego koloru nikomu. Tasujemy karty i rozdajemy każdemu po 5 sztuk. Nie pokazujemy ich przeciwnikowi. Zabawę zaczyna ten, kto ostatni jadł sałatę. Celem gry jest doprowadzenie swojego żółwia jako pierwszego do choinki. Ruchy wyznaczają nam karty, które mamy, a jak się skończą to pobieramy kolejne pięć sztuk.

W zależności od wieku możecie wybrać wariant dla młodszych, lub starszych dzieci. Gwarantuję, że nie uda się Wam skończyć na jednej partyjce! To bardzo wciągająca gra, nawet nie odkładamy jej na regał, zawsze jest pod ręką.

Pięknie wydana, a urocze, zimowe ilustracje umilą Wam długie, zimowe wieczory. To także wspaniała propozycja na prezent! Ja z pewnością zakupię kilka pudełek na gwiazdkowe prezenty dla dzieci w naszej rodzinie, bo uważam, że to jedna z ciekawszych gier jakie mamy w swoich zbiorach.

Bardzo polecamy całą rodziną!

„Pędzące żółwie. Wyścig do choinki”

Autor: Reiner Knizia

Ilustracje: Rolf ARVI Vogt

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo EGMONT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.