Dlaczego? Kiedy? Jak? „Obchodzimy Boże Narodzenie” – Wydawnictwo SAM

Bardzo często pytacie mnie o polecenie książki o Bożym Narodzeniu, w której będzie wyjaśniony cały sens tego święta i w końcu jest pozycja, która w bardzo prosty i przystępny sposób wszystko pięknie wyjaśnia.

Wydawnictwo SAM przygotowało kolejny wartościowy tytuł w serii Dlaczego? Kiedy? Jak?

To cykl książek skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Kartonowe pozycje, z mnóstwem okienek, pięknych ilustracji i przyjaznej, przystępnej treści, przekazują wiedzę i zaspokajają ciekawość młodych czytelników.

Książkę „Obchodzimy Boże Narodzenie” uważam za jedną z najciekawszych tytułów dla najmłodszych dzieci o świętach. Urzekła mnie pod wieloma względami!

koszyk

Tylko w przedsprzedaży z kodem SAM20 kupicie tę książkę oraz wszystkie

inne z wydawnictwa SAM z 20% rabatem!

Boże Narodzenie ma swój wyjątkowy klimat i bez względu na to, czy jesteś wierzący, czy nie, to z pewnością czujesz w tym czasie ciepło na sercu. Bożonarodzeniowe jarmarki, ozdoby, szykowanie potraw wprowadzają to coś, kim żyje każdy z nas… Książka wyjaśni co takiego wyjątkowego jest w tym święcie i dlaczego je obchodzimy. Przedstawi dzieciom sens adwentu, zaproponuje aktywności na ten czas i objaśni skąd wzięła się tradycja obdarowywania prezentami. Pozycja ta zwraca również uwagę na okazywanie serca potrzebującym w tym szczególnym czasie. Bardzo się cieszę, że zawarto tu informację o prawdziwym świętym Mikołaju – biskupie Miry i pokazano skąd wzięła się tradycja ubierania choinki. Zobaczycie także co dekorowano, gdy wycięcie jodły było zabronione lub zbyt drogie. Dzieci zobaczą w jaki sposób chrześcijanie świętują narodziny Dzieciątka Jezus w Polsce i jak wygląda to w innych krajach, np. w Szwecji, Rosji, Włoszech, Ameryce, czy Hiszpanii. Poznacie także inne religie, w których nie wierzy się w Boga i narodziny Jezusa. Dowiecie się kim są kolędnicy, a nawet stworzycie w domu wyjątkowy, świąteczny klimat, bowiem do książki dołączono 12 papierowych postaci z szopki, które mogą posłużyć do wspaniałego odgrywania historii o Bożym Narodzeniu.

Piękna, wartościowa, inspirująca lektura do rozmów z dziećmi o tradycjach. Polecam z całego serca!

Dodaj komentarz