Ubongo Duo – gra dla dwóch graczy. Wydawnictwo EGMONT

Gry planszowe to tuż obok książek najcenniejszy czas dla naszej rodziny. Każdego dnia staramy się znaleźć czas na choć jedną planszówkę, choć jedną rozgrywkę. To nie tylko emocje i dobra zabawa, ale przede wszystkim budowanie relacji, więzi, bliskości i wspomnień.

Wybierając gry planszowe kieruję się pewną ważną dla mnie kwestią – zasady muszą być proste i do ogarnięcia w chwilę, bez długich wielostronicowych kart i zawiłych wskazówek, których nie sposób zapamiętać. Wśród naszych faworytów znalazła się niedawno pomysłowa, emocjonująca gra UBONGO DUO, która świetne trenuje szare komórki! Ma bardzo proste zasady i rozgrzewa umysł do czerwoności, choć z pozoru wydaje się taka prosta 🙂

koszyk

Kolorowe kartoniki, dwa drewniane pionki, plansza punktacji, jedna kostka i plansze zadań. To wszystko! Jedno pudełko skrywa aż 360 zadań, dlatego zabawa za każdym razem jest nowym wyzwaniem.

Każdy gracz wybiera jedną kartę zadań, następnie rzucamy kostką, która wskaże nam jakich klocków mamy użyć do zapełnienia swojej planszy elementami. Kto pierwszy tego dokona, woła: UBONGO! Zwycięzca rundy przesuwa pionek i wybieramy nową łamigłówkę. Banalnie proste zasady, jednak z wykonaniem zadania nie jest już tak łatwo, o nie! To jedynie na zdjęciu ułożenie czterech elementów tak prosto wygląda, ale w rzeczywistości stanowi to prawdziwe wyzwanie. Mało tego, możecie dodatkowo utrudnić sobie rozgrywki, wybierając planszę o trudniejszym poziomie, na której trzeba ułożyć pięć elementów.

Świetna propozycja dla dzieci już od około 7-8 lat i każdego dorosłego, idealna na długie jesienne wieczory. Świetnie także sprawdzi się na prezent! Wciąga graczy od pierwszej rozgrywki. U nas w użyciu każdego dnia.

Bardzo polecamy!

„Ubongo Duo” – gra dla dwóch graczy (można grać także samodzielnie)

Dla dzieci: 8+ i całej rodziny!

Wydawnictwo EGMONT

Dodaj komentarz