Czy to boli? – Wydawnictwo POCZEKALNIA

Wrzesień był dla nas trudnym, pełnym wyzwań i emocji miesiącem. Z dnia na dzień trafiliśmy ze Stasiem do szpitala. Bardzo złe samopoczucie, wielogodzinne oczekiwanie na szpitalnym oddziale ratunkowym, w końcu przyjęcie, duża ilość badań, kroplówek… To było dla nas ogromne, energetyczne wyczerpanie. Gdy po kilku dniach pobytu stan Stasia zaczął się poprawiać przyszła mi do głowy pewna myśl… Czy jest książka pokazująca dzieciom ten szpitalny czas i wszystko co się w nim dzieje?

Jedna z czytelniczek mojego bloga podrzuciła mi wspaniałą propozycję. Napisała, że właśnie kupiła pewną książkę, którą koniecznie musimy przeczytać i którą warto polecić innym rodzicom. Bez chwili wahania się na nią skusiłam i muszę przyznać jedno – jak dobrze, że tak mądra, autentyczna, do szpiku kości prawdziwa książka powstała. Mało tego! To nie tylko lektura dla dzieci. Jest to książka dwustronna. Z jednej strony znajdują się opowiadania dla dzieci, z drugiej dużo mądrości i wsparcia dla rodziców.

Tak mądrej, potrzebnej i ważnej pozycji jeszcze nie czytałam! Zgadzam się z każdym słowem w niej zawartym i uważam, że KAŻDY rodzic powinien przeczytać ją ze swoim dzieckiem. Życie pisze swoje scenariusze i choć każdemu życzę zdrowia i sił, to niestety nie wiemy, czy pewnego dnia nagle, bez przygotowania trafimy z dzieckiem do szpitala. Warto wcześniej zadbać o oswojenie tej wiedzy, poza tym w książce znajdziecie nie tylko wątek szpitalny, ale także inne, dotyczące szczepień, badań usg, czy operacji. Wszystko podane w bardzo przystępny, prawdziwy sposób!

koszyk

Z kodem: WNASZEJBAJCE15 kupicie tę książkę z 15% rabatem

tylko do końca niedzieli – 23 października!

Autorem książki jest Mateusz Sieradzan – pielęgniarz, ratownik i tata piątki dzieci. Swoje doświadczenia poparł rozmowami z wieloma medykami pracującymi z dziećmi w różnych placówkach ochrony zdrowia. Książka jest napisana z potrzeby serca i z sercem, dlatego jest tak bardzo autentyczna i cenna!

W części skierowanej do dzieci znajdziecie aż trzy opowiadania. Każde z nich dotyczy innego bohatera. Staś podczas wakacji trafia na SOR z rozciętą brodą, Franek przygotowuje się do szczepienia i opowiadania o ostatnim badaniu usg węzłów chłonnych, a Stefan wspomina dwa pobyty w szpitalu, jeden ze szkarlatyną, drugi związany z operacją gardła.

Książka w przyjazny sposób objaśnia dzieciom czym jest SOR, pokazuje jak wygląda szpital i czym zajmują się jego pracownicy. Dzieci dowiedzą się do czego służy pulsoksymetr, w jakim celu i jak podaje się znieczulenie, co wykonuje się w gabinecie zabiegowym, czy jak wygląda zszycie rany i wiele, wiele więcej. Przede wszystkim jednak mali czytelnicy nie będą okłamywani. Autor nie lukruje żadnej sytuacji, uświadamia czym jest ból, ukłucie, zabieg i wyjaśnia, że płacz nie jest niczym strasznym, bo każdy z nas czegoś się boi i ma prawo do emocji.

Część dla dorosłych wypełniona jest niezwykle ważnymi przekazami. Każdy rodzic powinien mieć je zawsze w pamięci! Autor udowadnia jak ważne jest poważne traktowanie dziecka, z szacunkiem i należną mu prawdą. Dowiecie się dlaczego nie należy unikać rozmów z dziećmi na „trudne tematy” i dlaczego tak ważne jest mówienie prawdy, nawet jeśli dziecko czekać będzie ból. Spokojny rodzic, to spokojne dziecko, a my nie zdajemy sobie sprawy jak wiele emocji nieświadomie przelewany na nasze dzieci, budząc w nich strach i przerażenie.

Wspaniała, mądra, niezwykle cenna pozycja. Tej książki nie może zabraknąć w Waszej biblioteczce. Serdecznie polecamy całą rodziną.

Z kodem: WNASZEJBAJCE15 kupicie tę książkę z 15% rabatem

tylko do końca niedzieli – 23 października!

Dodaj komentarz