Opowieści ze Świetnika 2 – Wydawnictwo WILGA

Mamy bardzo duży sentyment do twórczości Marcina Mortki. Na przygodach wikinga Tappiego wychowały się wszystkie moje dzieci, dlatego z radością sięgnęliśmy po nowy cykl książek tego autora.

„Opowieści ze Świetnika 2” od wydawnictwa Wilga to zbiór pięciu przygodowych historii o zwierzętach mieszkających na śmietniku – Świetniku 🙂 Książkę w zabawny i uroczy sposób zilustrował Łukasz Silski.

Historie zawarte na kartach książki wypełnione są humorem i ważnymi, cennymi przesłaniami, bowiem w każdej z nich wskazane jest, co można zrobić, by nadać przedmiotom drugie życie.

koszyk

Wiewiór Kacper, szczur Zadymka, jeżynka Antosia i sroka Kraksa wiodą bardzo szczęśliwe życie na Świetniku. Dla ludzi to zwyczajny śmietnik, dla zwierząt Świetnik, bo znajdują tam bardzo dużo rozmaitych przedmiotów, z których potrafią stworzyć prawdziwe cuda! Życie ekipy byłoby wręcz idealne i szczęśliwe, gdyby nie plemię Psujów. Te złośliwe, wszędobylskie skrzaty niszczą wszystko, co tylko trafi w ich łapki…

Życie na Świetniku pełne jest przygód i wyzwań, a każdy rozdział wypełniają ekscytujące perypetie!

Młodzi czytelnicy dowiedzą się w jaki sposób można wykorzystać stare spodnie, znajdą pomysł na zaprowadzenie na biurku porządku, wykorzystując niepotrzebne, plastikowe butelki, a także dowiedzą jak pomysłowo wykorzystać zużyte, tekturowe rolki po papierze toaletowym. Staś właśnie zaczął je zbierać, bo planuje zrobić z nich bazę dla resoraków. Dowiecie się także dlaczego warto zorganizować hodowlę dzikich pszczół – murarek i przekonacie się jak niewiele potrzeba, by zrobić to samodzielnie. Nie zabrakło także pomysłów na wykorzystanie starych pudeł, a uwierzcie mi, że można z nich zrobić prawdziwe cacuszka! Koniecznie się o tym przekonajcie i sięgnijcie po książkę.

Drużyna ze Świetnika nie pozwoli Wam się nudzić! Książka udowadnia jak piękna i nieograniczona jest wyobraźnia i jak wielki pożytek można uczynić z niepotrzebnych rzeczy. Myślę, że po lekturze tej książki inaczej będziecie spoglądać na zbędne rzeczy i dacie im z radością kolejne życie.

Bardzo mądra, wartościowa, zabawna i ciekawa lektura. Zachwyci każdego przedszkolaka, gwarantuję!

„Opowieści ze Świetnika 2”

Tekst: Marcin Mortka

Ilustracje: Łukasz Silski

Oprawa: twarda

Ilość stron: 56

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.