„Mali Wielcy. Królowa Elżbieta” – Wydawnictwo SMART BOOKS

Z radością wypatruję każdego nowego tytułu w fantastycznej serii książek MALI WIELCY od wydawnictwa Smart Books. To bardzo wartościowy cykl książek, którego autorką jest hiszpańska pisarka Maria Isabel Sánchez Vegara. Seria liczy już kilkanaście tytułów, a najnowszy z nich dotyczy najdłużej panującej i najbardziej podziwianej monarchini w dziejach Wielkiej Brytanii – królowej Elżbiety II.

Do recenzji innych książek w serii możecie zajrzeć tutaj: KLIK

koszyk

Księżniczka Elżbieta Aleksandra Maria, wnuczka króla Jerzego, nazywana przez bliskich Lilibet od dziecka była niezwykle sumienną osobą. Kochała psy i konie, a jej marzeniem było życie na wsi. Gdy jej stryjek Edward zrzekł się korony, królem Wielkiej Brytanii został tata Elżbiety, a ona następczynią tronu. Nagle życie dziesięciolatki zmieniło się bardzo, uczono ją odtąd jak być królową. Wyróżniała się wielką siłą i wiarą, nawet podczas wojny nie traciła nadziei na lepsze jutro. W wieku dziewiętnastu lat ukończyła szkolenie na kierowcę w wojsku, a dwa lata później wzięła ślub z księciem Filipem. Wkrótce potem zmarł jej ukochany ojciec, a młoda księżniczka z dnia na dzień została królową.

Jesteście ciekawi jak dalej potoczyły się losy monarchini? Czy jej życie było bajką, czy ciężką pracą? A może interesuje Was ile zagranicznych podróży odbyła, czy jakie zaskakujące prezenty otrzymała? Te i wiele innych informacji znajdziecie na kartach książki. Poznacie także pewien sekret, dowiecie się bowiem w czym tkwił sekret jej szczęśliwego panowania!

Wyjątkowa, oryginalna, wysoko ceniona, darzona wielkim szacunkiem na całym świecie za służbę swojemu narodowi, królowa Elżbieta II na zawsze zostanie w naszych sercach i pamięci. Warto poznać życie tej wyjątkowej kobiety, która przez ponad 70 lat podtrzymywała tradycję brytyjskiej monarchii, stając się jej symbolem. Pod koniec książki znajdziecie biografię królowej przedstawioną na osi czasu z datami, faktami, ciekawostkami i zdjęciami.

Bardzo polecam! Wspaniała lektura, nie tylko dla najmłodszych czytelników.

„Mali Wielcy. Królowa Elżbieta”

Tekst: Maria Isabel Sánchez Vegara

Ilustracje: Melissa Lee Johnson

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo SMART BOOKS

Dodaj komentarz