“Karkonoskie Tajemnice, czyli o Duchu Gór wieści zasłyszane”. Ponad 20 legend, opatrzonych wyjątkowymi ilustracjami!  

Legendy zajmują szczególne miejsce w naszych sercach. Mają swój wyjątkowy klimat, bowiem za każdym razem gdy po nie sięgamy zastanawiamy się jak wiele jest w nich prawdy… Odkrywanie nowych, nieznanych nam dotąd opowieści jest tym bardziej emocjonujące i ciekawe!

Kilka dni temu przeczytałam z dziećmi przepięknie wydany zbiór dwudziestu trzech legend, które z górskich szlaków usłyszała i spisała Katarzyna Paczyńska. Książka dopracowana jest w najdrobniejszym szczególe, ma elegancką okładkę z płóciennym grzbietem, zakładkę w formie tasiemki, a wydana została na doskonałej jakości papierze. Prezentuje się przepięknie, dużo uroku dodają jej również ilustracje autorstwa rysownika komiksowego Jacka „Brzozo” Kuziemskiego. Jest zjawiskowa i będzie wspaniałą lekturą dla miłośników i poszukiwaczy górskich tajemnic.

koszyk

W samym sercu Karkonoszy żyje Duch Gór. Włada rządy nad całą górską krainą i posiada niezwykłe moce. Nadludzki sposób przemieszczenia się karkonoskiego Rzepióra sprawia, że może on w każdej chwili zjawiać się tam, gdzie jest potrzebny. A uwierzcie mi na słowo, pracy ma bardzo dużo! Czasem musi zareagować na złe uczynki skrzata, dokuczającego wędrowcom, innym razem okazuje swe sprawiedliwe i szczodre, acz srogie serce, karcąc zuchwalców, a nawet bierze udział w pojedynku. Wszystko po to, by bronić swego Królestwa! Nie myślcie jednak, że Duch Gór jest idealny. Czasami zła aura wywołuje u niego humory i marudzenie, jednak stara się on ze wszystkimi niezwykłymi stworzeniami żyć w zgodzie. Czasami jednak na jego drodze staje ktoś pazerny, zakłamany i nieszczery…

To ponad 100 stron wyjątkowej lektury, która będzie nie tylko piękną, rodzinną przygodą, ale być może rozpali w Was chęć do odkrywania świata Karkonoskich Tajemnic! Czy wiecie, że na mapie Polski jest pewne wyjątkowe miejsce? Karkonoskie Tajemnice to podziemna, multimedialna ekspozycja przedstawiająca legendarny i historyczny świat Karkonoszy oraz ich władcy Ducha Gór. Miejsce to jest zwycięzcą w konkursie National Geographic „7 Nowych Cudów Polski”!

My już planujemy wyprawę, a Wy? Koniecznie sięgnijcie po książkę, jest magiczna!

“Karkonoskie Tajemnice, czyli o Duchu Gór wieści zasłyszane”

Tekst: Katarzyna Paczyńska

Ilustracje: Jacek „Brzozo” Kuziemski

Oprawa: twarda, z zakładką

Ilość stron: 104

Dla dzieci: 7+

Dodaj komentarz