„Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi” – Wydawnictwo WILGA

Tej jesieni wydawnictwo Wilga zachwyca wspaniałymi premierami! Jest tyle pięknych i mądrych książek, że każdy czytelnik bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Kolejną perełką jest książka „Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi” przygotowana przez Krzysztofa Poznańskiego, popularyzatora nauki i youtubera znanego jako NaukowoTV! Ta pozycja powstała z wielkiej pasji i miłości, bowiem autor jest ogromnym miłośnikiem nauk o Ziemi. Na swoim kanale przystępnie tłumaczy skomplikowane zagadnienia dotyczące nauki. Prowadzi liczne warsztaty, wykłady i prelekcje. Przez dzieci nazywany jest „panem od dinozaurów” i wie o nich naprawdę dużo!

W tej książce czeka na Was ponad 300 stron fascynujących ciekawostek. To swego rodzaju wehikuł czasu, do którego warto wsiąść i ruszyć przed siebie, by zrozumieć jak nauki o Ziemi i środowisku wspaniale się przenikają.

koszyk

To nie jest nasza pierwsza książka o dinozaurach. W swojej biblioteczce mamy kilka ciekawych pozycji, ale ta wyróżnia się prostym, niezwykle przystępnym językiem i schematami, tabelami oraz ilustracjami, które pomagają zrozumieć nawet najbardziej zawiłe zagadnienia. Lektura nie jest infantylna, autor traktuje dziecko bardzo poważnie, omawiając zagadnienia zwięźle, bez zbędnego naukowego języka, a jednocześnie dokładnie. Znajdziecie tu same najważniejsze zagadnienia, to taka pigułka wiedzy. Myślę, że lektura książki zainteresuje nie tylko najmłodszych! To cenna literatura dla każdego dorosłego czytelnika, pasjonata poszerzania wiedzy i odkrywania tajemnic Ziemi.

To co wyróżnia tę publikację to pokazanie historii naszej planety z różnych perspektyw! Autor zawarł w niej informacje z zakresu geologii, biologii, geografii, paleontologii i astronomii. Pokazał świat jako jedną całość, a nie wyrwane strzępki wiadomości, dlatego tą książką warto się delektować małymi kroczkami, po troszku, żeby chłonąć jak najwięcej.

Zajrzycie do triasu, jury, kredy, paleogenu, neogenu i czwartorzędu. Dowiecie się czym były dinozaury, w jaki sposób przejęły kontrolę nad światem i gdzie można było je spotkać. Jak długo żyły? Dlaczego wymierały? Kiedy nastąpił rozwój wielkich ssaków? Co zmieniło się w ocenach? Jak wyglądał krajobraz epoki lodowej? To tylko malusi ułamek wiadomości, które na Was czekają. Odkryjecie tu również ciekawe do odwiedzenia miejsca w Polsce, a nawet spotkacie samego Smoka wawelskiego!

Wspaniała lektura, cenne źródło wiedzy. Bardzo polecam.

„Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi”

Tekst: Krzysztof Poznański

Projekt okładki i opracowanie graficzne: Ewa Sosnowska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 320

Dla dzieci: 8+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.