„GEO – GRAFIKI” – Wydawnictwo DRUGANOGA

Nie spotkałam się dotąd z TAKĄ książką! „Geo-grafiki” to coś absolutnie wyjątkowego.

Nauka o świecie podana w formie sztuki? Zadziwiający sposób, prawda? Znana katalońska malarka – Regina Giménez przygotowała fascynujący album. Ta książka łączy w sobie wiedzę geograficzną z przepięknymi fakturami, barwami i formami.

Bardzo się cieszę, że kameralne wydawnictwo DRUGANOGA wypatrzyło taką perłę na rynku wydawniczym i wydało ją swoim nakładem. Otaczający nas świat jest wielkim skarbem, warto go poznać! Lektura tej książki będzie wielką przyjemnością nie tylko dla dzieci.

„GEO – GRAFIKI”

koszyk

Duży format, doskonałej jakości papier i solidna dawka wiedzy oraz odpowiedzi na liczne, nurtujące pytania.

Wszechświat i Ziemia skrywają wiele tajemnic, a dzięki tak ciekawym i przystępnym grafikom, wspaniale przemawiającym do wyobraźni zdobywanie wiedzy jest tylko przyjemnością. My delektowaliśmy się książką długo i małymi kroczkami. Codziennie otwieraliśmy ją na dowolnej stronie i wspólnie chłonęliśmy fakty. Planety, gwiazdy, kontynenty, wyspy, rzeki, jeziora i wulkany stały się nagle tak bliskie, zrozumiałe i „czytelne”. Czy wiedzieliście, że galaktyki mogą mieć różne kształty? Przyjrzycie się im dokładnie i nauczycie się je rozróżniać! Czym są gwiazdy i dlaczego z upływem czasu gasną? O tym również się dowiecie. Zobaczycie na czym polega zaćmienie Słońca i Księżyca, przyjrzycie się fazom Księżyca i zajrzycie w głąb Ziemi, odkrywając ją warstwa po warstwie! A może ciekawi Was w jaki sposób dokonuje się pomiarów trzęsień ziemi? To również pięknie tu wyjaśniono. Morskie głębiny, ośmiotysięczniki, wulkany, strefy klimatyczne, biomy, pustynie, huragany, opady, emisje gazów, ach czego tu nie ma!

To wyjątkowa publikacja, dopracowana w najdrobniejszym szczególe, podana tak przyjaznym i przystępnym dla młodego czytelnika językiem, że trudno się od niej oderwać. Fascynująca i wartościowa! Czuć w niej serce autorki i wielką pasję do tworzenia i przekazywania wiedzy. Ach, gdyby tak wyglądały szkolne podręczniki… Marzenie!

Polecam całym sercem. Przepiękna propozycja na prezent dla młodego człowieka, przed którym do odkrycia jest cały świat.

„GEO – GRAFIKI”

Autor: Regina Giménez

Przekład: Karolina Jaszecka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 96

Dla dzieci: 8+

Wydawnictwo DRUGANOGA

Dodaj komentarz