Gwiazdka – zimowa wzruszająca historia autorstwa Anieli Cholewińskiej-Szkolik! Wydawnictwa WILGA

Bardzo lubimy i cenimy książki, w których oprócz wartkiej akcji znajdujemy cenne wartości. Dziś o jednej z takich właśnie pozycji pragnę Wam napisać. Aniela Cholewińska – Szkolik po raz kolejny zachwyciła nas piękną, wzruszającą, chwytającą za serce książką.

„Gwiazdka” to opowieść o sarniej rodzinie. Lektura idealna do wspólnego, rodzinnego czytania w okresie przedświątecznym! Ogrzeje serce każdego czytelnika, w mroźne grudniowe wieczory. Urzekające ilustracje Joanny Kenckiej dodają jej wyjątkowego klimatu.

koszyk

Akcję książki poznajemy z dwóch perspektyw. Odkrywamy bezpieczny, leśny świat małej sarny Gwiazdki i jej mamy oraz przyglądamy się rodzinie Ani i Stasia. Tata dzieci prowadzi Świerkową Ostoję – malutkie, kameralne schronisko, w którym schronienie znaleźli dwa zające, lis, jeż, daniel, wiewiórka i łoś, a wkrótce ktoś jeszcze…

Grudniowe dni upływają rodzinie na przygotowaniach do świąt, a sarny przemierzają las w poszukiwaniu jedzenia. Niestety podczas niefortunnego skoku mama małej Gwiazdki łamie nogę i wówczas zaczyna się trudny, pełen wyzwań czas… Czy ludzie, przed którymi tak bardzo ostrzegała sarnia mama swoją córeczkę podadzą zwierzęciu przyjazną dłoń? Czy Gwiazdka zdoła odnaleźć się sama w wielkim, pełnym niebezpieczeństw lesie?

Przepiękna, pełna wzruszeń i emocji historia o wielkiej empatii. Opowieść o szacunku do zwierząt, o miłości do nich, o dobrych sercach i pięknych ludziach, którzy nie są obojętni na cierpienie naszych mniejszych braci. To także historia o rodzinie, pielęgnowaniu relacji, wspólnych chwilach i byciu uważnym na drugiego człowieka.

Bardzo polecam. Jestem pewna, że ta historia zostanie w Waszych sercach na długo!

„Gwiazdka”

Tekst: Aniela Cholewińska – Szkolik

Ilustracje: Joanna Kencka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 56

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.