Zestawienie najlepszych ćwiczeń do edukacji wczesnoszkolnej – Księgarnia LITERKA

Często pytacie mnie z jakich materiałów korzystamy ze Stasiem w naszej edukacji wczesnoszkolnej, dlatego dziś zebrałam kilka najciekawszych według mnie propozycji ćwiczeń dla dzieci w klasach 1-3. Nie są to nowości, ale zdecydowanie warto po nie sięgnąć. Nam podoba się ich forma i różnorodność zadań. Staś nie lubi ćwiczeń, w których „za dużo się dzieje” i które są „pstrokate”, rozpraszające. Nie potrafi się na takich dobrze skupić i nie lubi do nich zasiadać. Te, które nam przypadły do gustu są minimalistyczne, a jednocześnie różnorodne i rozwijające wszystkie umiejętności, potrzebne w edukacji wczesnoszkolnej.

Ja zamówiłam w księgarni Literka spory pakiet i książki posłużą nam na bardzo długo. Myślę, że spokojnie utrwalą zdobytą dotąd wiedzę i będziemy korzystać z nich także opanowując materiał z klasy trzeciej.

Z kodem rabatowym KSIAZKA otrzymacie 10% rabatu na wszystkie wersje książek papierowych

w księgarni LITERKA.PL

Kod obowiązuje tylko do końca niedzieli – 3 kwietnia 🙂

koszyk

W tej książce znajdziecie ćwiczenia wspomagające czytanie. Jest tu dzielenie wyrazów na głoski i na sylaby, łączenie sylab w wyrazy, konstruowanie zdań z wyrazów, czytanie wyrazów sylabami oraz globalnie. Jest również czytanie ze zrozumieniem i aktywne słuchanie czytanych utworów.

W tych ćwiczeniach skupiamy się na wyrazach z „ó” wymiennym i niewymiennym, „rz” wymiennym i niewymiennym oraz tym po spółgłoskach, a także na wyrazach z „h”, „ch”, „ż” oraz na wyrazach z końcówkami -ów i -ówka.

To aż 116 stron różnorodnych, ciekawych ćwiczeń.

W tej pozycji skupiamy się na wyrazach ze zmiękczeniami, z utratą dźwięczności, oraz na wyrazach z literami „ą”, „ę” „om”, „em”, „on” i „en”. Jest także wiele ćwiczeń utrwalających pisownię wyrazów wielką literą i wyrazów z przeczeniem „nie”.

Książka liczy 124 strony.

W tym zbiorze znajdziecie dużo grafomotoryki, dlatego z książki mogą korzystać dzieci w zerówce. Są znaki literopodobne, litery wielkie i małe, łączenie liter w sylaby, łączenie liter w wyrazy, pisanie zdań, kodowanie i dekodowanie informacji, pisanie ze słuchu, pisanie z pamięci, a także uzupełnianie i przekształcanie zdań.

To aż 134 strony pomysłów na trening ręki i pisania.

To ostatnio ulubiona książka Stasia, bo dzięki niej trenuje redagowanie listów, zaproszeń, życzeń, opowiadań i opisów, czyli wszystko to, co tak ważne jest w komunikacji. Dzięki niej mój ośmiolatek polubił pisanie listów i tworzy ich ostatnio bardzo dużo.

Znajdziecie tu aż 126 stron pomysłów na świetne aktywności.

Matematyka nie jest specjalną pasją Stasia, ale cały czas powoli i małymi kroczkami ją oswajamy. W tych ćwiczeniach utrwalaliśmy dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie w zakresie 10, 20, 50, 100. Książka liczy 116 stron i ma ogrom pomysłów na to, by trenować działania na różnorodne sposoby. Wcale się nie nudzi, a zrobiliśmy już sporo stron.

Geometrię Stach bardzo lubi, dlatego często zaglądamy do tej książki i utrwalamy rozróżnianie i kreślenie prostych figur geometrycznych. Znajdziecie tu zadania z punktem, prostą, półprostą, odcinkiem, łamaną. Jest także kreślenie drugiej połowy figury geometrycznej, a także rysowanie figur w pomniejszeniu i powiększeniu. Dodatkowo obliczamy obwody kwadratów, prostokątów i trójkątów.

134 strony geometrycznych zabaw!

W tej pozycji mamy zbiór zadań tekstowych z wykorzystaniem liczmanów, ilustracji oraz liczb. Są także zadania z jedną niewiadomą w postaci okienka, zadania na porównywanie różnicowe i konstruowanie zadań tekstowych. Wszystkie działania w zakresie 100.

Książka liczy 106 stron bardzo różnorodnych, ciekawych ćwiczeń.

Tę pozycję zamówiłam z myślą o swoim chrześniaku – przedszkolaku, który lada chwila będzie szykował się do nauki pisania i czytania. Jest tu bardzo dużo wskazówek dla rodziców, odnośnie rozwoju mowy dziecka i setki pomysłów na ciekawe aktywności dla najmłodszych, o różnym poziomie trudności. Karty pracy będą idealne dla 5 – 6 latków.

Znajdziecie tu niespełna 100 stron wartościowych treści.

Jeśli Wasze dziecko szykuje się do przygody ze szkołą lub jeśli tak jak my planujecie edukację domową, albo chcecie potrenować z dzieckiem zdobytą wiedzę to z pewnością w tym zestawieniu znajdziecie coś dla siebie. W księgarni Literka jest mnóstwo ciekawych propozycji dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, rodziców dzieci. Bardzo lubię tam zaglądać i serdecznie polecam Wam to wyjątkowe miejsce w sieci.

Dodaj komentarz