Zwierzęta z mojego lasu „Mały Bóbr” – Wydawnictwo STUDIO KOLORU

Dziś mam dla Was piękną, urokliwą, przyrodniczą lekturę! Seria książek „Zwierzęta z mojego lasu” to bogato ilustrowany cykl przygodowych historii, opowiadających o życiu leśnych zwierząt. W serii ukazały się dotąd opowieści o wilczku, jelonku i rysiu, a dziś zapraszam Was na recenzję najnowszego tomu, dotyczącego życia bobrów.

To lektura idealna dla dzieci w wieku około 3 – 6 lat, ale i nieco starsze pociechy chętnie po nią sięgną. Duża, przejrzysta czcionka sprzyja samodzielnej lekturze. Autorką książki jest Joanna Kowalczyk – Bednarczyk – biolog, dr nauk medycznych, autorka bloga Bieganizm, a przede wszystkim pasjonatka natury! Tę pasję i serce czuć na każdej stronie książki! Dodatkowym walorem są przepiękne ilustracje, które przygotowała Paulina Nachman i jeszcze papier – matowy, doskonałej jakości – taki jak lubię najbardziej.

koszyk

Mały Bóbr jest największą gadułą w rodzinie i niezwykle ciekawskim osobnikiem. Rodzice z chęcią odpowiadają na jego pytania, a pewnego dnia zabierają go do pracy. Czas uszczelnić tamę i zatrzymać wodę, bo idzie susza. Podczas tej przygody malec dowiaduje się wielu ciekawostek o życiu swojego gatunku, a Wy razem z nim. Przekonacie się dlaczego bobry nie czują zimna i nie są mokre, mimo przebywania w wodzie, po co im długie zęby, czy duży, gruby ogon. Dowiecie się, że bobry są znakomitymi inżynierami w świecie zwierząt i największymi gryzoniami w Europie. Przyjrzyjcie się ich mocnym i szczelnym domom zbudowanym z gałęzi, gliny i trawy, a nawet dowiecie się, że na 1 cm2 powierzchni futra bobrów znajduje się nawet 20 tysięcy różnorodnych włosów! Przekonacie się także, dlaczego bobry są bardzo potrzebne w przyrodzie.

Piękna, pełna barw i wiedzy książka, idealna dla całej rodziny.

Bardzo polecam!

„Mały Bóbr”

Tekst: Joanna Kowalczyk – Bednarczyk

Ilustracje: Paulina Nachman

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo: STUDIO KOLORU

Wydawnictwo Studio Koloru

Dodaj komentarz