Mały Wilczek – Wydawnictwo STUDIO KOLORU

Las to nasz oaza i staramy się w nim aktywnie wypoczywać kilka razy w tygodniu. Uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody jest dla mnie priorytetem, dlatego często sięgamy po książki, które poruszają temat natury. Dziś o jednej z takich wyjątkowych książek pragnę Wam napisać.

„Mały Wilczek” jest pierwszym opowiadaniem z cyklu „Zwierzęta z mojego lasu”. To urocza, wzruszająca historia, wypełniona ciekawostkami i pięknymi ilustracjami.

koszyk

Mały Wilczek obudził się sam. Przerażony zdał sobie sprawę, że nie ma wokół niego bliskich. Nie potrafił wyć tak donośnie jak rodzice, nie wiedział czy ktoś usłyszy jego delikatne popiskiwania. Wśród szumiącego lasu i letniego ciepła wynurzyła się w końcu ukochana mama! Przyszła po swojego synka, by zabrać go do nowej nory. Zadowolony z bliskości wilczek szedł niesiony przez samicę. Ten czas przeprowadzki był bardzo ważny dla malca. Wilczek poznawał leśne otoczenie, zapach majowego lasu i w końcu znalazł się w swoim stadzie, z tatą, rodzeństwem i mamą. Wszyscy razem, szczęśliwi i bezpieczni.

Tę historię przeczytała na dobranoc swojemu synkowi pewna mama, która niczym ta wilcza mama pielęgnowała w sercu bliskość i miłość.

Prosta, urocza historia, w której główną rolę odgrywa wilcza rodzina, las i piękne relacje. Za każdym razem, gdy czytam ją dzieciom na głos mam wrażenie, że jesteśmy gdzieś obok, w tym ciepłym, majowym lesie i że jesteśmy świadkami tej wilczej przeprowadzki. Pod koniec książki znajdziecie sporą porcję faktów z życia tych wyjątkowych zwierząt. Dowiecie się jak żyją wilki, ile trwa wilcza ciąża i kiedy rodzą się małe. Przekonacie się dlaczego matka często zmienia nory w pierwszych tygodniach po porodzie i kto zajmuje się malcami, gdy rodzice wychodzą, by zdobyć jedzenie. Dzieci dowiedzą się także, że wilki są w Polsce pod ścisłą ochroną – przekonają się również co ten termin oznacza.

Bardzo polecam Wam lekturę tej książki. To idealna pozycja już dla najmłodszych dzieci. Myślę, że z powodzeniem możecie ją czytać malcom od około drugiego roku życia, nawet do sześciu lat. Autorką książki jest Joanna Kowalczyk – Bednarczyk – biolog, dr nauk medycznych, autorka bloga Bieganizm, a przede wszystkim pasjonatka natury! Tę pasję i serce czuć na każdej stronie książki! Dodatkowym walorem są przepiękne ilustracje, które przygotowała Paulina Nachman i jeszcze papier – matowy, doskonałej jakości – taki jak lubię najbardziej.

Warto dbać o to, by wychowując dzieci pokazywać im piękno otaczającego nas świata i nauczyć je szacunku do przyrody. Ta książka będzie ważną lekcją wrażliwości, doceniania tego co mamy wokół, zwolnienia i zachwycania się drobiazgami. Ach, będzie także odczarowaniem tego złego wilka znanego malcom z bajki o Czerwonym Kapturku. Przede wszystkim będzie jednak lekcją empatii, przyrody i miłości. Koniecznie warto mieć ją w swojej biblioteczce.

logo

2 thoughts on “Mały Wilczek – Wydawnictwo STUDIO KOLORU

Dodaj komentarz