MŁODZI PRZYRODNICY „Zima w świecie przyrody” Książka z odgłosami zwierząt! Wydawnictwo WILGA

Seria MŁODZI PRZYRODNICY od lat króluje na moim blogu, ponieważ uważam ją za jedną z najlepszych przyrodniczych książek dla dzieci. Wszystkie pozycje z serii są starannie wydane, bogato ilustrowane i wypełnione przystępnie podaną wiedzą. Z miłą chęcią do nich powracamy!

Dziś zapraszam Was na recenzję tomu specjalnego naszej ulubionej serii.

„Zima w świecie przyrody” to czwarta część poświęcona przyrodzie w danej porze roku w odsłonie zdjęciowej i ze specjalnymi kodami QR! Znajdziecie tu solidną porcję ciekawostek, mnóstwo inspiracji i odgłosów przyrody. Jest przepiękna!

koszyk

Zimą przyroda żyje dużo spokojniej, choć wciąż coś się dzieje. Warto ubrać się ciepło, wyposażyć w lupę oraz w lornetkę i ruszyć na spacer. Z książki dowiecie się co można zbierać zimą, zobaczycie kryjówki wielu zwierząt i przeczytacie o hibernacji. Dowiecie się także kto zimuje pod naszym dachem, a jakie zwierzęta spędzają zimę w wodzie. Odkryjecie ciekawe formy lodu, przekonacie się jak bardzo potrzebny przyrodzie jest śnieg i poznajcie pojęcia takie jak: krupa śnieżna, zamieć, zawieja, śnieżyca, szadź, szron, gołoledź, czy deszcz lodowy. Znajdziecie tu również inspiracje na najbardziej wymyślne rzeźby ze śniegu, przekonacie się dlaczego śnieżynki zawsze są sześcioramienne i ruszycie na wyprawę tropicielską. Przyjrzycie się zimowym szatom zwierząt, które zmieniają sierść na gęstszą i bujniejszą, a nawet dowiecie się gdzie zimą podziały się rośliny i owady. Dowiecie się dlaczego wiele ptaków zimą odlatuje do ciepłych krajów, a sporo zwierząt hibernuje. Zobaczycie jak ogród zimą staje się spiżarnią dla wielu gatunków ptaków i nauczycie się rozpoznawać sikory, których zimą jest znacznie więcej niż latem. Nie zabrakło świetnych pomysłów na proste przygotowanie karmnika, czy kubka z pysznościami dla ptaków. Bardzo ważne informacje o tym czym należy karmić ptaki, a co jest dla nich szkodliwe także tu zawarto. Zobaczycie gości, którzy mogą odwiedzić Wasz karmnik i dowiecie się, czy zimą należy dokarmiać także inne zwierzęta. Poznacie kruki, dzięcioły, skrzydlatych drapieżców, drzewa i krzewy iglaste, a także krzewy zimozielone. Zobaczycie jakie cudne ozdoby na choinkę można przygotować z zebranych podczas spaceru darów natury, a nawet spojrzycie w zimowe niebo, by poznać trójkąt zimowy.

To tylko ułamek faktów i ciekawostek o cudach zimowej przyrody. Po resztę sięgnijcie sami! Książka została wzbogacona o dzienniczek obserwatora i słowniczek, wyjaśniający wiele pojęć, np. dymorfizm płciowy, migracja, okiść, szreń, gawra, bylina, krzewinka i wiele innych.

Wisienką na torcie tej lektury są kody QR, pod którymi kryją się odgłosy wielu zwierząt. Jestem pewna, że po lekturze tej książki będziecie umieli rozpoznać je podczas rodzinnego, zimowego spaceru. Będzie to wspaniała zabawa i cenna lekcja biologii.

Pomysłowa, wartościowa, mądra lektura! Jestem pewna, że się Wam spodoba.

Warto sięgnąć po wszystkie tomy z czterema porami roku. Taka kolekcja będzie wspaniałą lekturą dla każdego młodego przyrodnika . Polecamy z całego serca.

TUTAJ zajrzyjcie do wcześniejszych recenzji.

„Zima w świecie przyrody”

Seria: Młodzi przyrodnicy

Autor: Patrycja Zarawska

Oprawa: zintegrowana

Ilość stron: 112

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz