Niesamowity detektyw Sherldog Holmes i zaginiony diament – Wydawnictwo API PAPI

Czy Wasze dzieci kochają zagadki i książki detektywistyczne?

Jeśli lubicie wspólnie główkować, dociekać, a dodatkowo cenicie pomysłowe książki pełne niespodzianek to dziś mam dla Was świetną propozycję.

„Niesamowity detektyw Sherldog Holmes i zaginiony diament” od wydawnictwa Api Papi to mój wyjątkowy patronat! Bardzo oryginalna, pomysłowa i kolorowa książka. Idealna propozycja dla przedszkolaków, choć i mój Staś świetnie się z nią bawił, a w zasadzie bawiliśmy się wspólnie – ta historia wciągnie nawet dorosłych.

koszyk

Sherldog Holmes, zwany także Węszynosem jest detektywem, a właściwie był, bowiem przez lata nic nie działo się w jego mieście i przeszedł na emeryturę. Dziś jednak wydarzyło się coś zaskakującego, dlatego postanowił on odkurzyć swoje czerwone magiczne szkło i ruszyć do akcji!

Ktoś dopuścił się okropnej kradzieży! Z miejskiego muzeum zniknął egipski diament. Tuż po zdarzeniu w okolicy widziano dziewięciu niebezpiecznych przestępców. Który dokonał włamania? To zadanie dla Was.

Na jednej z rozkładówek znajdziecie podejrzanych. Dobrze się im przyjrzyjcie, bo każdy czymś się wyróżnia! Do książki dołączono czerwone szkło powiększające, które pomoże Wam w dochodzeniu prawdy. Na każdej stronie znajdują się wskazówki, które bystre oko musi wypatrzeć. Musicie wykazać się sprytem, dobrą obserwacją, spokojną i przemyślaną dedukcją oraz logicznym myśleniem. Najpierw dobrze przestudiujcie portrety pamięciowe podejrzanych, a później weźcie magiczną lupę w rękę i strona po stronie analizujcie fakty!

Muszę przyznać, że emocji nie brakuje. Doskonale bawiłam się ze Stasiem, odwiedzając muzeum, plac budowy, siłownię, park, centrum badawcze, bibliotekę, targ, czy stację pociągową. Każda rozkładówka kipi od szczegółów.

Jesteście ciekawi kto ukradł cenny diament? Macie ochotę wybrać się na długi spacer po mieście, by rozwiązać zagadkę?

Muszę przyznać, że zakończenie jest bardzo pomysłowe i mam nadzieję, że to nie koniec przygód detektywa Sherldoga.

Zdecydowanie nie jest to książka na raz! Aby zabawa trwała bez końca pobierz stąd listę podejrzanych i wydrukuj tyle razy, ile Twoje dziecko będzie chciało na nowo odkrywać – kto jest złodziejem drogocennego diamentu. Eliminowanie kolejnych podejrzanych i skreślanie ich na dodatkowej kartce, z pewności jeszcze bardziej urozmaicą zabawę.

Bardzo, bardzo polecamy! To książka do bardzo aktywnego czytania, zaangażuje całą rodzinę.

„Niesamowity detektyw Sherldog Holmes i zaginiony diament”

Autor: Agnese Baruzzi

Przekład: Monika Dąbrowska

Książka całokartonowa + magiczna lupa

Ilość stron: 20

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo API PAPI

Dodaj komentarz