Prosialdo – Wydawnictwo DRUGANOGA

Jeden z najbardziej uznanych i najchętniej czytanych w Norwegii autorów literatury dziecięcej, wielokrotnie nagradzany za historie zabarwione humorem i pełne oryginalnych pomysłów – Bjørn F. Rørvi napisał kolejny tom przezabawnej, cudownej serii „Lis i Prosiaczek z niezakręconym ogonkiem”. Ten cykl książek już gościł na moim blogu, a ja kupuję je wszystkim dzieciom w rodzinie, bo tak oryginalnego humoru nie podrobi nikt! Lektura tej serii to doskonała terapia śmiechem dla całej rodziny. Sięgnijcie po jeden tom „na próbę”, a szybko będziecie chcieli poznać wszystkie. Gwarantuję!

TUTAJ przypominam Wam cztery wcześniejsze tytuły w serii. Każdy tom możecie czytać niezależnie.

koszyk

Prosiaczek w roli Prosialda i Lisek jako Leo Lissi rozgrywają właśnie na polance emocjonujący mecz. Drybling, zwód, kiwanie, przejmowanie piłki, bramka za bramką, karny… Doskonałych akcji nie brakuje, każdy daje z siebie ile tylko może, ale wygrany jest jeden. Wynik 5:0 dla Leo Lissiego wywołuje w prosiaczku pewien bunt, przez co ogłasza on koniec kariery i zarzeka się, że nigdy więcej nie zagra w piłkę nożną. Ale czy na pewno?

Już za chwilę szykuje się prawdziwy, najprawdziwszy mecz. Nieopodal w sąsiedztwie mieszka Panna Pudłońcówna, która również lubi grać w piłkę nożną. Na dodatek odwiedził ją Mark – kuzyn z zagranicy, który cały czas chce tylko grać w piłkę. Za domami Pudłońców stanął imponujący stadion, pełen trybun i prawdziwych bramek z siatką, jest nawet opiekun stadionu, który skrzętnie wytycza linie. Kartonowa Arena wygląda okazale, a zawodnicy Pudłońcowego Klubu Piłki Nożnej rozgrzewają się na murawie. Wyglądają na profesjonalistów. Problem jest jedynie z drużyną gości. Wystąpił w niej Lisek, Panna Pudłońcówna i … Przekonajcie się sami! Tego meczu nie da się opisać od tak, ta historia jest lepsza niż najlepszy mundial.

Szalone, nietuzinkowe postacie i doskonały humor to domena tej serii. W nowym, obszerniejszym niż pozostałe tomie znajdziecie cudowne smaczki językowe i mnóstwo zwrotów akcji, a finał z pewnością Was zaskoczy. Ta dwójka bohaterów dostarczy Wam ogromnej dawki doznań. Nie sposób czytać tej książki bez wybuchów śmiechu. Najlepiej czytać ją wspólnie, rodzinnie, wtedy zabawa jest jeszcze lepsza.

Bardzo polecamy!

„Prosialdo”

Seria: Lis i Prosiaczek z niezakręconym ogonkiem

Tekst: Bjørn Rørvik

Przekład: Iwona Zimnicka

Ilustracje: Per Dybvig

Oprawa: twarda

Ilość stron: 128

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo DRUGANOGA

Dodaj komentarz