„Małe opowieści na wielkie dni” – Najpiękniejsza książka na Wielkanoc!

Niedawno podczas obierania warzyw na zupę włączyłam sobie ciekawy live zapisany na instagramowym profilu Magazynu Kreda. Bardzo lubię chłonąć ważne treści, które zawsze tam znajduję. Tym razem rozmowa dotyczyła niezwykłej książki. Niezwykłej, bo napisanej z potrzeby serca i z wielkiej pasji. Ta rozmowa tak bardzo mnie oczarowała, a ciepło i szczerość autorki zachwyciły, że postanowiłam po tę książkę sięgnąć.

Wczoraj skończyłam czytać z dziećmi „Małe opowieści na wielkie dni” i muszę przyznać, że bardzo brakowało dotąd tak pięknej, wartościowej, przystępnej książki. To lektura dla całej rodziny, bez względu na wiek – każdy znajdzie tu ważne, istotne treści. Książka krok po kroku przeprowadzi Was przez uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowując do największego święta chrześcijan, Zmartwychwstania Pańskiego.

koszyk

Autorką opowiadań jest Kinga Rybarczyk, absolwentka filologii polskiej i teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, a przede wszystkim mama, której dzieci były inspiracją do napisania książki. Marcin Walczak – doktor teologii dogmatycznej przygotował zaś krótkie teologiczne komentarze do Słowa Bożego z tych najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. Dzięki temu powstała cenna w piękne treści lektura, z której skorzysta cała rodzina.

Książka jest przejrzyście napisana, ponieważ każdy rozdział to jedno opowiadanie. Rozpoczynamy od Niedzieli Palmowej, a kończymy na Niedzieli Wielkanocnej. Z pozoru trudne dla najmłodszych paschalne tajemnice, odkrywany tutaj krok po kroku, karmiąc się wydarzeniami i wspólnie je przeżywając. Dzieci dowiedzą się, skąd powstała tradycja zabierania do kościoła palm, dlaczego ważnym znakiem jest umywanie nóg, czemu przyklękamy w Ciemnicy i adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, czy dlaczego to właśnie krzyż jest znakiem naszej wiary. Autorzy w ujmujący sposób przeprowadzają nas przez drogę krzyżową, ukrzyżowanie, śmierć Jezusa i zmartwychwstanie. Dowiecie się, czym różni się paschalna noc od wszystkich innych nocy…

Wyjątkowa lektura na wyjątkowe dni. Książka napisana jest pięknym językiem. Autorzy zachowali w niej odpowiednią powagę, dbając o przystępny i ciekawy język, wyjaśniając najmłodszym ważne pojęcia. Dzieci dowiedzą się także czym jest Mandatum, monstrancja, prostracja, Exodus, Exsultet, hagada, Pascha, czy paschał. Lektura pełna głębokich przemyśleń, a w każdym zdaniu znajdziecie wartość.

Dodatkowym autem książki jest jej piękne wydanie. Twarda oprawa, dobrej jakości papier i piękne, subtelne ilustracje sprawiają, że będzie to lektura na pokolenia. Warto wesprzeć ten wyjątkowy debiut literacki. Autorka wydała książkę samodzielnie, bez wsparcia wydawnictwa. Zrobiła to z inspiracji rodzinnym życiem, dla innych rodzin. Jestem pewna, że ta lektura na długo zostanie w Waszych sercach i często będziecie do niej wracać.

Bardzo serdecznie polecam.

Książkę kupisz tylko na stronie: www.MaleOpowiesci.pl

**************

„Małe opowieści na wielkie dni”

Tekst: Kinga Rybarczyk i Marcin Walczak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 112

Dla dzieci: 5+

KR-favicon-transparent

Dodaj komentarz