Świnia Malwina – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Seria książek „Zwierzaki” od wydawnictwa Agora dla dzieci zajmuje w naszych sercach szczególne miejsce! Te starannie wydane, pięknie ilustrowane książki zachwycają nie tylko dzieci. Zawsze z wielką ciekawością wyczekujemy każdego kolejnego tomu i powieści te czytamy całą rodziną. Po raz kolejny upewniliśmy się, że ta seria jest wyjątkowa. Nowy tom zatytułowany „Świnia Malwina” jest ważną, piękną lekcją wartości, a dynamiczna fabuła porwie każdego czytelnika, bez względu na wiek!

koszyk

W lesie Kabackim nastała wiosna. Słychać już ptasi harmider, drzewa skrzypią radośnie, a ziemia pachnie rześko. Zwierzęta spokojnie i bezpiecznie powitały tę porę roku, choć pewnego dnia wydarzyło się coś zaskakującego. Drogą pędziła wielka ciężarówka z przyczepą, z której wypadło coś dużego, jasnego, żywego… Była to świnia, nosząca imię Malwina. Nieufna, wystraszona, tajemnicza postać okazała się bardzo przyjazna i mądra, a w swoim życiu wiele przeszła. Uciekła od ludzi, którzy wieźli ją do rzeźni… Była to świnia wyjątkowa, bowiem wychowała się w Instytucie Naukowym. Potrafi grać w kółko i krzyżyk, sprytnie otwiera zamki, a nawet czyta!

Malwina szybko zaprzyjaźnia się z mieszkańcami lasu, a oni postanawiają jej pomóc, organizując wyprawę na drugą stronę Warszawy, do miejsca bezpiecznego dla świń. Czeka ich trudna, pełna wyzwań misja, podczas której Malwina staje się sławna i rozpoznawalna. Zwierzęta ostatkiem sił pokonują wszelkie przeciwności losu. Wszystko po to, by ocalić jedną istotę, wszyscy wiedzieli bowiem, że ludzie szukają Malwiny.

To piękna i wzruszająca powieść. Książka niezwykle delikatna, pełna śmiesznych momentów, ale co najważniejsze – wypełniona szacunkiem, empatią, bezinteresowną pomocą i wartościami, o których my – ludzie często zapominamy. Każda istota zasługuje na szacunek, na godne życie, na spokój.

Cudowne ilustracje nadają tej historii wyjątkowego klimatu, a duża, przejrzysta czcionka sprawia, że książkę czyta się przyjemnie i szybko. Idealna lektura dla początkujących czytelników, dla miłośników zwierząt i pięknych treści. Koniecznie warto po nią sięgnąć. Polecamy całym sercem i całą rodziną!

„Świnia Malwina”

Tekst: Krzysztof Łapiński

Ilustracje: Marta Kurczewska

Seria: Zwierzaki

Oprawa: twarda

Ilość stron: 264

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz