„Ewangelia dla dzieci” Rozmowy z Jezusem na każdą niedzielę roku – Wydawnictwo AA

Dziś chciałam zaprosić Was na recenzję wyjątkowej dla nas książki, choć słowo książka brzmi w przypadku tej lektury bardzo skromnie. To istna księga! Ta ponad 400 stronicowa, bogato ilustrowana pozycja będzie wartościową lekturą na długie lata!

Jeśli żyjecie wiarą, jeśli pragniecie wychowywać dzieci w miłości do Boga to ta pozycja koniecznie powinna zagościć w Waszych domach. A może nie poznaliście jeszcze Jego słów? Może szukacie brakującego elementu w Waszym życiu i czujecie, że jest nią wiara? Może przyjaźń z Jezusem dopiero przed Wami? W takim przypadku także warto sięgnąć po tę książkę, która w piękny, przystępny sposób wyjaśnia słowa zawarte na kartach Ewangelii. Choć skierowana jest do dzieci to zapewniam Was, że będzie świetną okazją do rozważania słów Jezusa w gronie rodzinnym.

„Ewangelia dla dzieci” to rozmowy z Jezusem na każdą niedzielę roku! Autorką książki jest siostra Bożena Maria Hanusiak, pustelnica Archidiecezji Krakowskiej. Pozycja ta zawiera imprimatur.

koszyk

Książka podzielona jest na trzy części: A, B, C.

Od Adwentu 2022 obowiązuje część A, od Adwentu 2023 – część B, a od Adwentu 2024 – część C. W kolejnych latach znów wszystko się powtarza, dlatego tak jak napisałam wcześniej będzie to lektura na długie lata.

Pozycja ta jest zbiorem komentarzy do fragmentów Ewangelii czytanych w niedziele i uroczystości. Napisana została bardzo przystępnym, choć nie infantylnym językiem. To dialogi dzieci z Jezusem, dzięki którym młodzi czytelnicy będą karmieni szacunkiem do drugiej osoby, troską o potrzebujących i dążeniem do zgody w rodzinie i wśród rówieśników. Rozmowy oparte są na przykładach ze zwykłego, codziennego życia, dlatego są tak atrakcyjne i ciekawe. Czuć w nich miłość, cierpliwość, wielką mądrość, a nawet humor. Czyta się je jednym tchem!

Książka niesie wielką wartość. Pokazuje dobro i zło, inspiruje do licznych rozmów, a także pomaga świadomie i całym sercem uczestniczyć we Mszy świętej. W bardzo przyjazny dla dziecka sposób objaśnia przesłania Jezusa. Pozwala traktować Go jak przyjaciela, z którym można o wszystkim porozmawiać. Dzięki tym rozmowom staje się On nam bardzo bliski, przystępny. W książce zawarto także schemat roku liturgicznego.

Bardzo, bardzo polecam! Piękna, mądra, wartościowa lektura dla każdego dziecka, które pragnie wzrastać duchowo.

Obecnie możecie kupić ją w bardzo atrakcyjnej cenie TUTAJ! Do książki wydawnictwo dodaje wspaniały film DVD „Największy z cudów” w prezencie!

„Ewangelia dla dzieci” Rozmowy z Jezusem na każdą niedzielę roku.

Tekst: siostra Bożena Maria Hanusiak, pustelnica Archidiecezji Krakowskiej

Ilustracje: Paweł Kołodziejski

Oprawa: twarda

Ilość stron: 418

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo AA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.