„Motek. Książka o uczuciach” – Wydawnictwo WILGA

Z wielką radością przychodzę dziś do Was z moim przepięknym patronatem!

„Motek. Książka o uczuciach” od wydawnictwa Wilga to pełna uroku i emocji książka. Kipi także bardzo ciekawą detektywistyczną fabułą i kolorami! Autorką tekstu jest Agata Widzowska, zaś ilustracje stworzyła Ewa Poklewska-Koziełło. Opowiadanie dedykowane jest dzieciom w wieku około 3-5 lat.

koszyk

Małemu szaremu kotkowi ginie ukochany wełniany motek. Ta ulubiona miękka piłeczka była dla niego wszystkim… To tak gdyby Waszemu dziecku zginęła ukochana maskotka, z którą nigdy się nie rozstaje. Ten sam ból, ten sam smutek.

Każda rozkładówka jest wędrówką kota w poszukiwaniu czerwonego kompana, a wraz z tą podróżą dzieci poznają uczucia, jakie tym chwilom towarzyszą. W ten sposób najmłodsi zrozumieją czym jest samotność, zaciekawienie, odwaga, zmęczenie, zdziwienie, zniecierpliwienie, zmartwienie, zagubienie, zaniepokojenie, przerażenie, złość, radość, zakłopotanie, pewność siebie, bycie szczęśliwym.

Jesteście ciekawi tej wyjątkowej podróży? Zapewniam Was, że będzie ona pełna niespodzianek, bowiem na kota czekają zarówno wysokie góry, jak i rozległe morskie głębiny! Finał okaże się bardzo, bardzo zaskakujący, gdyż odnaleziony motek będzie w czyichś łapkach! Nie zdradzę ani słowa więcej. Koniecznie poznajcie tę historię ze swoimi pociechami.

Książka urzekła nas od pierwszej po ostatnią stronę. Już od początku autorka buduje napięcie, umieszczając w historii wiele odczuć, emocji i uczuć, dzięki czemu opowiadanie jest autentyczne, przystępne nawet dla najmłodszych i bardzo angażujące dziecko. Nasze serca skradła urzekająca puenta, pokazująca jak wiele możemy zyskać otwierając się na świat.

Opowieść będzie świetnym wsparciem do wielu rozmów z dzieckiem. Udowodni, że zawsze i bez żadnych obaw warto mówić o tym, co w nas siedzi, co nas gryzie, co nam doskwiera. Pokazuje także, że warto podjąć wysiłek w dążeniu do spełnienia swych planów, nawet jeśli nie wszystko idzie po naszej myśli. Doceniam ją za bardzo przystępny i prosty przekaz, który zrozumieją nawet najmłodsze przedszkolaki.

Przepięknie ilustracje dodają jej wyjątkowości i wspaniale opowiadają obrazem. Z dumą jej patronuję i polecam serdecznie lekturę Waszym dzieciom. Czytajcie i rozmawiajcie o uczuciach, bo świadomym dzieciom łatwiej będzie wkroczyć w ten świat.

„Motek. Książka o uczuciach”

Tekst: Agata Widzowska

Ilustracje: Ewa Poklewska – Koziełło

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz