Planszowa GRA kooperacyjna LABYRINTH Team Edition – Ravensburger

Jeśli lubicie spędzać czas z pomysłowymi, przygodowymi grami to dziś mam dla Was propozycję świetnej, zespołowej planszówki!

„Labyrinth. Team edition” od Ravensburger to kooperacyjna gra dla 2 – 4 graczy od około 8 roku życia.

Posiada aż trzy stopnie rozgrywek: dla początkujących graczy, a także tych na poziomie standardowym i eksperckim.

koszyk

Wydany po raz pierwszy w latach 80. Labirynt zbiera od lat tysiące fanów! Do tej pory ukazało się kilka wersji gry, być może dobrze je znacie i macie w swoich domach? Ta planszówka stworzona przez niemieckiego psychologa Maxa Kobberta należy do gier logicznych. Celem rozgrywki jest dotarcie do przedmiotów ukrytych w tytułowym labiryncie. Na pozór proste zdania utrudnia fakt, że plansza zmienia się w każdej turze! Korytarze układamy z ruchomych płytek, a idąc do celu blokujemy trasę innym.

Najnowsza wersja gry ma dużą zmianę, gdyż jest to gra kooperacyjna, w której nie gramy przeciwko sobie, tylko jesteśmy jedną drużyną. Psotny duch labiryntu – Dedal uwięził nas w zaczarowanej plątaninie ścieżek, a jedynym ratunkiem jest sekretny portal. Celem rozgrywek jest współpraca wszystkich graczy, by go otworzyć. Możemy tego dokonać dzięki 24 magicznym skarbom, ale uwaga – tutaj liczy się czas!

Zasady gry są proste, po kilku rozgrywkach nie trzeba już zerkać do instrukcji. Doceniam tę intuicyjność i bardzo podoba nam się samo wydanie. Grafiki są świetne, a całość wykonana solidnie i z dbałością o każdy szczegół.

Jeśli lubicie trening szarych komórek i dużo emocji to koniecznie sięgnijcie po tę grę. Rozgrywki niosą wiele wartości. To nie tylko aktywnie i mądrze spędzony czas, ale i budowanie relacji. Dzieci uczą się współpracy, cierpliwości, oswajają sukcesy i porażki, odkrywają emocje. To także doskonały trening na spostrzegawczość, logiczne myślenie i szukanie rozwiązań. Wspólne gry budują także piękne wspomnienia, które zapadną dzieciom w pamięci na długie lata.

Bardzo polecam! Idealna propozycja na prezent dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.