„Antek z babcią na dnie morza” TOM 1 – Wydawnictwo DWUKROPEK

Z wielką radością przedstawiamy dziś przedpremierowo nową serię książek dla dzieci od wydawnictwa Dwukropek, której z przyjemnością patronujemy 🙂

Pierwsza część przygód małego Antka i jego babci, którą przygotowali Thomas Brunstrøm i Thorbjørn Christoffersen – znani z kultowej serii o Tacie Oli zachwyci Was humorem i ilustracjami. Seria będzie idealną propozycją dla dzieci w wieku około 3 – 6 lat, choć oczaruje także dorosłych!

Na recenzję zaprasza dziś moja córka, Michasia 🙂

koszyk

„Antek z babcią na dnie morza” to kolejny sukces autora bestsellerowej serii „Tata Oli”, Thomasa Brunstrøma. Już po pierwszych kilku stronach tej zabawnej opowieści wiemy doskonale, że mamy do czynienia z twórcą wyjątkowych historii, pełnych humoru, magii i ciepła rodzinnych relacji.

W centrum wydarzeń znajduje się Antek, którego rodzice, pochłonięci pracą, nie mają dla niego zbyt wiele czasu. Na szczęście obok zawsze jest babcia, postać pełna kreatywności i entuzjazmu, gotowa na każdą przygodę. Kiedy pewnego dnia w wyniku niefortunnego zdarzenia ukochana opiekunka chłopca traci cenny pierścionek, postanawiają wyruszyć na jego poszukiwania, rozpoczynając od odpływu w wannie, a kończąc na przeczesywaniu morskiego dna. Jak dobrze, że babcia ma własną łódź podwodną!

Autor przenosi nas w fantastyczny świat pełen niespodzianek, gdzie spotykają ośmiornice, syreny, potwory i wiele innych magicznych istot. Opowieść nie tylko wciąga od pierwszych stron, ale przede wszystkim ukazuje piękną więź między wnukiem a babcią. To nie tylko podróż w poszukiwaniu zaginionego przedmiotu, ale także podróż do serca relacji rodzinnych, opartej na zaufaniu, odwadze i wyjątkowej wyobraźni.

Thomas Brunstrøm w „Antku z babcią na dnie morza” doskonale łączy humor z głębszym przesłaniem o wartościach rodzinnych. W swoim charakterystycznym stylu łączy lekkość narracji z subtelnym humorem, co sprawia, że czytanie staje się zarówno przyjemne, jak i zabawne. Autentyczność relacji między Antkiem a babcią sprawia, że czytelnik nie tylko bawi się świetnie, ale również dostrzega piękno rodzinnego współdziałania i wzajemnej miłości. Ta opowieść to nie tylko zabawne przygody, ale także pełne ciepła przesłanie o tym, jak ważne są relacje międzypokoleniowe. Książka przypomina także o tym, jak ważne jest poświęcanie czasu dla dziecka. Rodzice mogą zastanowić się, czy nie pochłonęła ich codzienna rutyna zanadto i czy starają się aktywnie uczestniczyć w życiu swojego dziecka.

Warto wspomnieć także o oprawie graficznej! Ilustracje Thorbjørna Christoffersena doskonale oddają atmosferę opowieści, wprowadzając czytelnika w malowniczy świat bohaterów. Przemyślane detale i barwne obrazy dodają opowieści głębi – i to dosłownie, w końcu zabiorą nas aż na dno morza, aż do kryjówki Bardzo Groźnego Morskiego Potwora.

„Antek z babcią na dnie morza” to nie tylko ciekawa lektura, ale także inspirująca podróż do świata, gdzie codzienność staje się magiczną przygodą, a relacje rodzinne są najcenniejszym skarbem. Bez wątpienia jest to lektura, która zachwyci zarówno najmłodszych, nieco starszych czytelników, jak i rodziców, otwierając im przestrzeń do refleksji oraz inspirując do spędzania z pociechami więcej czasu. Z wielką radością patronujemy tej książce, która nie tylko dostarcza rozrywki, ale także promuje wartości rodzinne i twórczą wyobraźnię.

Bardzo polecamy!

Michalina, lat 16

„Antek z babcią na dnie morza” tom 1

Tekst: Thomas Brunstrøm

Przekład: Edyta Stępkowska

Ilustracje: Thorbjørn Christoffersen

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo DWUKROPEK

EAN: 9788381417426

Dodaj komentarz