„Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta” Przezabawny przewodnik przyrodniczy – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Jeśli Wasze ciekawe świata dzieci pragną zdobywać wiedzę o otaczającym nas świecie w zabawny i bardzo przystępny sposób to całym sercem polecamy Wam interesującą książkę od wydawnictwa Dwie Siostry.

Dziś na recenzję zaprasza moja córka, Michasia 🙂

koszyk

„Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto czyta” to prawdziwa perełka w świecie książek edukacyjnych dla najmłodszych. Autor Mike Barfield, wraz z utalentowaną ilustratorką Jess Bradley, zaprasza nas na fascynującą podróż po świecie pełnym codziennych zjawisk, które wbrew pozorom kryją wiele, dotąd niezauważonych tajemnic.

Jak wygląda dzień z perspektywy nosa? Czy ślimaki mają zęby? Ile waży słońce? Co kryje sekretny dziennik zęba? Czym jest czaszołka? Jaką temperaturę ma lawa?

Ogromnym atutem książki jest jej różnorodność oraz przyswajalność. Każda ze stron przedstawia inną, intrygującą opowieść w formie krótkiego komiksu, w których główną rolę odgrywają opowiadający o sobie, codzienni bohaterowie: od bąków, jelit, płuc, wątroby po kamienie, leniwce, tęczę, wulkan czy trąbę powietrzną. Mnogość tematów sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – założę się, że czytający z dzieckiem dorosły również odkryje parę niesłyszanych dotąd ciekawostek! Młodzi poszukiwacze przygód poznają sekrety z trzech dziedzin: ciała człowieka, królestwa zwierząt oraz Ziemi i nauki.

Od mikroskopijnych struktur po ogromne zjawiska przyrody – tak w skrócie można opisać tę edukacyjną podróż, na którą zapraszają nas jej autorzy. Co jednak najważniejsze, książka nie tylko zawiera faktyczne informacje, lecz również przedstawia je w formie humorystycznych, krótkich historii, co sprawia, że jej lektura rzeczywiście staje się przyjemna, a czytelnik po jej lekturze nie czuje się przytłoczony wszystkimi informacjami. Nigdy nie spodziewałabym się tego, że z pozoru banalne rzeczy mogą kryć aż tak wiele pytań. Czy wiedzieliście, że ślimak ma od 1000 do 14000 zębów, a morski nawet dwukrotnie tyle? Albo że to leniwiec jest najwolniejszym zwierzakiem świata?

Wyjątkowość i wartość edukacyjną książki potwierdza zdobycie przez nią prestiżowej brytyjskiej nagrody Blue Pater Award dla najlepszej książki non-fiction dla dzieci.

Nie można również przejść obok ilustracji! Jeśli akurat nie będziecie mieli czasu na lekturę, to nie można obejść się przynajmniej bez jej szybkiego przewertowania. Przejrzyste, olśniewające od barw i odcieni, namalowane z humorem ułatwią zrozumienie nawet najbardziej skomplikowanych procesów, dzięki czemu nawet najtrudniejsze z pozoru wydarzenia szybko poukładają się w głowie najmłodszych dzieci. Jest to książka do której powracać będziecie wielokrotnie, a różnorodna treść odnajdzie się zarówno na czas szkolny, ferii czy chwile nudy.

Gorąco polecam! Jeśli poszukujecie sposobu na rozbudzenie ciekawości i pasji już od najmłodszych lat, triku na nudę, doskonałej rozrywki czy pozycji, która zaintryguje i rozbawi nawet najmłodszego czytelnika to nie może zabraknąć jej w Waszej biblioteczce. Z całego serca polecam książkę wszystkim rodzicom, nauczycielom a przede wszystkim małym odkrywcom!

Michalina, lat 16

„Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta”

Tekst: Mike Barfield

Przekład: Agnieszka Wilga

Ilustracje: Jess Bradley

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 128

Dla dzieci: 7+

ISBN: 978-83-8150-466-9

Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.