„Żywoty Świętych Niewiast” – Wydawnictwo GERARDINUM

Wydawnictwo Świętej Tradycji – GERARDINUM przygotowało wspaniałą, wartościową lekturę dla dzieci.

„Żywoty Świętych Niewiast” to prawdziwa perła, przybliżająca młodym czytelnikom aż piętnaście mniej i bardziej znanych Świętych Niewiast: św. Tekli, św. Walburgi, św. Marii Magdaleny, św. Otylii, św. Katarzyny, św. Apolonii, św. Lioby, św. Natalii, św. Julii, św. Justyny, św. Zofii, św. Cecylii, św. Joanny D`Arc, św. Elżbiety i św. Łucji.

Bardzo lubimy czytać rodzinnie Żywoty Świętych, dlatego z przyjemnością sięgnęliśmy po tę pozycję!

koszyk

Książka wydana jest w wygodnym, podręcznym formacie, dlatego z powodzeniem zmieści się w każdej torebce i zawsze można mieć ją pod ręką. Umili wspólny czas z dzieckiem i rozbudzi ciekawość!

Pozycja wydana jest w twardej oprawie, posiada złotą tasiemkę – zakładkę, a jej elegancki kredowy papier i barwne ilustracje dodają kunsztu i elegancji. To cenna i wartościowa lektura na pokolenia.

Na 116 stronach znajdziecie nie tylko opisy życia wyjątkowych kobiet, ale także informacje kiedy obchodzimy uroczystość danej Świętej, czyją jest Patronką, czy jakie posiada atrybuty. Każdy życiorys podsumowany jest cenną nauką moralną, którą warto wziąć głęboko do serca i iść z nią przez życie. Bardzo podobają się nam także zamieszczone przysłowia ludowe związane z każdą z kobiet oraz krótka modlitwa.

Lektura nie jest infantylna, treści przygotowano na podstawie Tradycyjnych źródeł. Krótkie, zwięzłe opowieści czyta się jednym tchem!

Macie ochotę poznać pierwszą niewiastę, która cierpiała za Chrystusa? Chcecie dowiedzieć się, dlaczego Święta Walburga przedstawiana jest na swoich wizerunkach z ampułką olejku? A może zainteresuje Was Święta Maria Magdalena, której życie diametralnie odmieniło się dzięki Bożej łasce? Wiecie dlaczego Święta Apolonia jest patronką stomatologów i osób dręczonych bólem zębów i czemu niektórzy Święci zasłużyli na to, że ich ciała nie uległy zepsuciu?

Wspaniała lektura! Choć skierowana jest do dzieci to czytałam ją na głos całej swojej rodzinie i wiele razy byliśmy zadziwieni losem przyszłych Świętych kobiet. Ta lektura udowadnia, że KAŻDY z nas może dążyć do świętości, wystarczy tylko otworzyć się na Bożą łaskę i miłość.

Bardzo polecam!

Koniecznie zajrzyjcie do innych pięknych, Tradycyjnych katolickich książek wydawnictwa Gerardinum, o których pisałam poniżej:

Missa Tridentina i Cor Iesu Sacratissimum – najpiękniejsze tradycyjne modlitewniki

„Upadnij na kolana” Najpiękniejszy modlitewnik dla dzieci!

„Pacierz w obrazkach”, „Mały katechizm w obrazkach”

„Pamiątka Sakramentów Świętych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.