„Pamiątka Sakramentów Świętych” – GERARDINUM – Wydawnictwo Świętej Tradycji

Często pytacie mnie co wartościowego, pięknego i nietuzinkowego podarować z okazji Chrztu Świętego, Pierwszej Komunii Świętej, czy Sakramentu Bierzmowania? Każdy chciałby ofiarować z tej okazji coś naprawdę wyjątkowego, nieinfantylnego, coś co posłuży na lata, na całe życie…

Dziś pragnę odpowiedzieć na Wasze pytanie książką absolutnie nieprzeciętną, przepięknie wydaną, zachwycającą zarówno ze względu na treść , jak i samo eleganckie wydanie. To idealna propozycja na najpiękniejszy prezent!

Wydawnictwo Świętej Tradycji – Gerardinum przygotowało wspaniały przewodnik po Sakramentach Świętych! Książka ta będzie nie tylko piękną pamiątką, ale także cenną lekturą, gdyż zawiera mądre i pouczające teksty, oparte na tradycyjnej katolickiej nauce i pismach Ojców Kościoła.

Książka wydana jest na grubym papierze kredowym, w twardej okładce, ze złotą kapitałką i tasiemką, które zdecydowanie dodają jej elegancji. Jest szyta i zawiera aż 116 stron, wypełnionych pięknymi obrazami.

Wygląd wizualny to jednak tylko dodatek!

Najważniejsze jest wnętrze, które w przystępny i ciekawy temat wyjaśnia sens i znaczenie wszystkich Sakramentów Świętych. Nauki są krótkie, acz cenne, zainteresują dzieci i dorosłych.

Zawartości merytoryczna ułożona została na podstawie Nauk Katechizmowych ks. Andersza z roku 1911, a także trzech innych książek – Sakramenta Święte w przykładach z roku 1913, Katechizmu większego ks. Gadowskiego (z 1929 r.) oraz Mszału Rzymskiego z 1931 roku.

Każdy egzemplarz książki będzie inny, ponieważ każdy właściciel tej publikacji uzupełni swoje daty przyjętych do tej pory Sakramentów Świętych. Ponadto zawarto tu dużo miejsca przeznaczonego do wpisania dat przyjętych Sakramentów przez innych, ważnych członków rodziny, czy najbliższych przyjaciół. Sami decydujecie, kogo umieścicie na kilku pustych stronach, które znajdują się pod każdym Sakramentem Świętym po to, aby najważniejsze dla każdego katolika i jego najbliższej rodziny daty mieć zawsze pod ręką.

To naprawdę wyjątkowa, przepiękna pamiątka!

Pamiątka, do której wracać będziecie przez całe życie, uzupełniając ją o kolejne daty przyjmowanych Sakramentów Świętych – aż po datę Ostatniego Namaszczenia, którą wpiszecie drżącą ręką, lub wpisze ją już kto inny po zakończeniu Waszego ziemskiego życia.

koszyk

Bardzo polecam!

To kolejna ważna i cenna dla mnie perełka od wydawnictwa Gerardinum.

O innych katolickich książkach z Wydawnictwa Świętej Tradycji pisałam tutaj:

Najpiękniejsze, tradycyjne modlitewniki dla dorosłych.

Najpiękniejszy modlitewnik dla dzieci.

Pacierz w obrazkach i Mały katechizm w obrazkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.