„YORIM Próba Medveh” – Wydawnictwo SZTABER – SOLE

Ach, jak my lubimy odkrywać oryginalne, nietuzinkowe książki!

Jeśli kochacie powieści fantasy i macie ochotę na coś niezwykłego, zaskakującego i bardzo wciągającego to koniecznie zasmakujcie powieści „Yorim Próba Medveh”.

Na recenzję zaprasza dziś moja nastoletnia córka, Michalina.

koszyk

Halo, halo, czy mamy na sali fanów fantastyki i historii rodem wyciągniętych z pradawnych legend? Jeśli tak, mam dla Was wspaniałą nowość – baśniową perełkę, która przeniesie Was w fantastyczny świat pełen odwagi, niezłomności i niezapomnianych wrażeń.

„YORIM – Próba Medveh” to fascynująca podróż po oszałamiającym świecie Eleania, przedstawiona w pierwszym tomie serii „Kroniki Edai” autorstwa Tuk’ego Folio. Książka wyróżnia się nie tylko barwnymi opisami wydarzeń, ale przede wszystkim głębokimi emocjami, które towarzyszą trzem trzynastolatkom – Yorimowi, Garwinowi i Fionowi – podczas ich niezwykłej przygody w lesie Medveh.

Na czym polegała ich fascynująca przygoda? Śpieszę z wyjaśnieniami!

Trójka przyjaciół – wspomniana już wcześniej – czyli Yorim, Garwin i Fion – postanawiają wziąć udział w Wielkiej Próbie. Polega ona na rywalizacji pomiędzy różnymi drużynami w lesie Medveh. Każdej z drużyn zależy na przejęciu flag pozostałych zespołów i stawieniu czoła czekającym na nich wyzwaniom. Maksymalny wiek uczestnika to trzynaście lat, a udział w niej można wziąć tylko raz w życiu. Na ostatecznych zwycięzców czeka z kolei ogromna nagroda…

Niestety, próba wita trójkę przyjaciół – Drużynę Zielonej Paproci – przysłowiowym wiadrem zimnej wody. Rozbity obóz, rozkradzione racje żywnościowe, skradziona flaga i zaprzysiężeni wrogowie to pierwsze z wielu przeszkód jakie spotkają naszych bohaterów. Wielki finał powieści i ostateczne starcie, którego z niecierpliwością i zainteresowaniem wyczekiwałam pokaże jednak, że wszelkie trudy nie poszły na marne.

Autor przenosi nas do świata, gdzie magia splata się z rzeczywistością, a przygody bohaterów stają się wciągającym doświadczeniem dla czytelnika. Fabuła jest pełna magii, tajemnic i nieoczekiwanych zwrotów akcji, co sprawia, że książkę czyta się szybko i z zapartym tchem. Młodzi bohaterowie przechodzą przez proces dojrzewania, zdobywając nowe umiejętności i poznając samego siebie w trakcie Wielkiej Próby. Ta podróż stanowi nie tylko test odwagi, ale także okazję do nauki życiowych lekcji, które są uniwersalne i mogą być inspiracją dla młodych czytelników.

Dodatkowym atutem tej powieści jest jej oprawa graficzna w postaci kilkunastu kolorowych ilustracji autorstwa Ed Menroy’a, które wzbogacają doświadczenie czytelnika. Książka łączy w sobie elementy różnych gatunków, formą przypominając zarówno kroniki, jak i legendy. To dzieło, które z pewnością przypadnie do gustu dzieciom od około dziesiątego roku życia, ale równie dobrze może zainteresować starszych czytelników, przenosząc ich do magicznego świata pełnego niezwykłych istot i nieodkrytych tajemnic krainy zwaną Eleanią.

Należy również wspomnieć o unikalnym języku ligeryckim, z którego książka została przetłumaczona. To dodatkowy element, który wprowadza powiew świeżości wśród literatury, nadając całości oryginalny charakter. Tuk Folio stworzył coś niezwykłego, historię, która nie tylko bawi i fascynuje, ale także inspiruje do wyobraźni i refleksji.

„YORIM Próba Medveh” to pozycja, która zasługuje na uwagę każdego miłośnika magii, przygód i dobrej literatury fantastycznej. Bardzo polecam.

Michalina, lat 16

Książka dostępna jest w wersji papierowej, a także w formie e-booka i audiobooka!

Polecamy całym sercem.

Zajrzyjcie na stronę wydawnictwa www.SztaberSole.pl 🙂

„Yorim Próba Medveh”

Tekst: Folio Tuk

Przekład: Andrzej Rzegomski

Ilustracje: Ed Menroy

Oprawa: twarda

Ilość stron: 368

Dla dzieci: 10+

Wydawnictwo Sztaber Sole

EAN 9788396914507

Dodaj komentarz