„Upadnij na kolana” Najpiękniejszy modlitewnik dla dzieci! – GERARDINUM – Wydawnictwo Świętej Tradycji

Niedawno całym sercem polecałam Wam wyjątkowe modlitewniki dla dorosłych, o których pisałam TUTAJ, a dziś chciałam pokazać Wam najpiękniejszy tradycyjny modlitewnik dla dzieci. Zamówiłam go już dawno temu, z myślą o przygotowaniu mojego synka do Pierwszej Komunii Świętej i przepadłam! Nie sądziłam, że w tej małej, poręcznej, przepięknie wydanej książeczce znajdę tyle wspaniałych treści!

„Upadnij na kolana” to 300 – stronicowa publikacja, która ukazała się nakładem wydawnictwa Gerardinum. Jest to zbiór tradycyjnych modlitw dla dzieci, zaczerpniętych z przedwojennych katolickich modlitewników posiadających imprimatur prawowitej władzy duchownej.

koszyk

To prawdziwa perła w naszej biblioteczce i z pewnością jedyna tego typu pozycja na rynku zawierająca całą, nieodkształconą dogmatykę katolicką w pigułce.

Zachwyca już samo wydanie, które dopracowane jest w każdym detalu. Twarda, szyta oprawa, dwie tasiemki – zakładki i bardzo dobrej jakości papier kredowy dodają jej elegancji i zapewniają trwałość na lata.

Wnętrze to same skarby! Wydawcy zadbali o wszystko. Znajdziecie tu Mszę Świętą w rycie rzymskim ze stałymi częściami Mszy (tzw. Ordo Missae) oraz z kolorowymi obrazkami ilustrującymi czynności wykonywane przez kapłana w danym momencie Mszy Świętej. Jest także Różaniec w obrazkach, Spowiedź, adoracja Najświętszego Sakramentu, litanie, nabożeństwa poranne i wieczorne. Jest poświęcenie się dzieci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, Katechizm oraz przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Zawarto Mękę Pańską, Drogę Krzyżową dla dzieci z kolorowymi obrazkami i wiele innych, bardzo bogatych w treść modlitw, wraz z towarzyszącymi im, doskonale dobranymi ilustracjami z epoki.

Jednym słowem: jest tu cała dogmatyka katolicka w pigułce!

Wspaniała pozycja dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli z przyjemnością po nią sięgną. Bardzo polecam. Takiej cennej pozycji nie powinno zabraknąć w żadnym katolickim domu. To lektura na pokolenia!

Koniecznie zajrzyjcie na stronę wydawnictwa GERARDINUM.pl po więcej wartościowych, dawnych, pobożnych dzieł pod wymowną nazwą Biblioteka Świętej Tradycji, oferująca stare książki w nowej szacie graficznej i nowej okładce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.