„Dobranocki ze świata zwierząt. Opowieści do czytania przed snem” – Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Bardzo cenię książki, które ukazują się nakładem wydawnictwa Jedność i cieszę się, gdy mogę udzielać im swojego patronatu medialnego. Dziś chciałam pokazać Wam przepiękny zbiór ciepłych, otulających bajek, które idealnie sprawdzą się na wieczorne czytanie przed snem. Z radością patronuję takiej literackiej perełce 🙂

„Dobranocki ze świata zwierząt. Opowieści do czytania przed snem” to krótkie, wyciszające opowieści, idealne dla dzieci w wieku przedszkolnym. Historie są przepięknie zilustrowane! Anna Láng, projektantka graficzna i ilustratorka, zabiera dzieci w cudowny świat wyobraźni i maluje dla nich historie, które koją i zapewniają słodkie sny.

„Dobranocki ze świata zwierząt. Opowieści do czytania przed snem”

koszyk

W zbiorze znajdziecie aż 70 bajek! To bardzo obszerna lektura, która umili Wam długie, zimowe wieczory.

Bohaterami bajek są zwierzęta. Jedne sprytne, inne tchórzliwe, podstępne, naiwne, ciekawskie, czy dumne. Każde z nich ma swoje przygody, doświadcza różnych sytuacji, odczuwa inne emocje. W tym wszystkim znajdziemy nie tylko ciekawą, wartką fabułę, ale coś dużo więcej – cenne przesłania, wypływające z bajek naturalnie, bez zbędnego moralizatorstwa.

Czy warto doceniać szczerość, nawet jeśli wiąże się ona z krytyką? Dlaczego piękno umysłu jest o wiele cenniejsze niż wygląd zewnętrzny? Jak wielką wartością jest rozsądek i cierpliwość? Do czego może prowadzić brak pokory, szacunku i lenistwo? Dlaczego warto być sobą i umieć współpracować z innymi? Czy wiara w powodzenie i wytrwałość mogą być kluczem do sukcesu?

Przytoczyłam zaledwie kilka ważnych i cennych kwestii, które poruszane są na kartach książki. W jej wnętrzu znajdziecie aż kilkadziesiąt tak mądrych przemyśleń, które podane w bardzo prosty, przystępny sposób pomogą dziecku lepiej radzić sobie w różnych życiowych sytuacjach.

Wspaniała, wartościowa lektura! Bardzo polecam.

Koniecznie sięgnijcie także po wcześniej wydany tom: „Dobranocki z całego świata”.

„Dobranocki ze świata zwierząt”

Tekst: praca zbiorowa

Ilustracje: Anna Láng

Oprawa: twarda

Ilość stron: 176

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Dodaj komentarz