„Detektyw Wróbel i struty dziób” tom 2 – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Frunę dziś do Was z cudowną ptasią nowością od wydawnictwa Agora dla dzieci!

Wiem, że z wielką radością czekaliście na kolejny tom Detektywa Wróbla 🙂 To niezwykły komiks łączący dobrą zabawę i edukację przyrodniczą, stworzony przez Tomasza Samojlika i Adama Wajraka — ulubionych przez dzieci i dorosłych przyrodników z Puszczy Białowieskiej.

TUTAJ przypominam Wam recenzję pierwszego tomu, a dziś zapraszam do lektury drugiego, równie emocjonującego, wypełnionego brawurową akcją, skrzydlatymi bohaterami i dowcipnymi dialogami.

Na wpis zaprasza moja córka, Misia.

koszyk

Jesteście gotowi, by ulecieć w nową przygodę, autorstwa niezawodnego duetu Tomasza Samojlika i Adama Wajraka?

„Detektyw Wróbel i struty dziób” przybywa z kolejną ornitologiczną zagadką kryminalną wielkiego miasta. Ci, którzy mieli już szansę poznać głównego bohatera, czyli, rzecz jasna – Detektywa Wróbla – doskonale wiedzą, że wraz z jego powrotem do miasta wkroczyła iście ptasia zbrodnia.

Domikuś, wróbel zwyczajny, to uroczy ptak o wrodzonym instynkcie detektywistycznym. Gdzie kłopoty, tam i on! Całą przygodę rozpoczyna pojawienie się w mieście niebezpiecznego towaru – ludzkich śmieci i jedzenia, skrupulatnie rozprowadzanych przez ptasich handlarzy. Ptasia gangsterka za ich pomocą szybko przejmuje władzę nad okolicą – w sprawę wmieszane są nawet ornitologiczne służby porządkowe! Co jednak najdziwniejsze – mimo szkodliwych skutków spożywanego przez ptaków pokarmu, są one w nim szczerze zakochane i przymykają oko na związane z nim dolegliwości. Jaki cel ma podtruwanie ptaków? Czy w tym wszystkim chodzi tylko o chciwość? Kto stoi za tym całym zamieszaniem?

Niezłomnemu, dążącemu do odkrycia tożsamości szefa akcji i zatrzymania działalności, wróblowi towarzyszy Ananana – jedna z poszkodowanych, która mimo swej ciężkiej sytuacji jest prawdziwym wzorem odwagi i determinacji. Wspólnie ruszają na niełatwą misję, której celem jest ostrzeżenie pozostałych ptaków przed zagrożeniem.

„Detektyw Wróbel i struty dziób” to pełna przygodowych wątków i tajemnic druga część serii komiksowej, która przeniesie czytelnika w ornitologiczny odpowiednik fascynującego świata detektywów. Autorzy, znani ze swojego talentu do łączenia humoru, edukacji przyrodniczej i ciekawych fabuł powtórnie stworzyli prawdziwe dzieło, które bawi, edukuje i pobudza do refleksji nad naszym wpływem na przyrodę.

Jednym z kluczowych elementów historii jest bowiem poruszany problem śmieci pozostawianych przez ludzi. Autorzy zgrabnie ukazują, jak ludzkie nawyki żywieniowe mogą stanowić realne zagrożenie dla naszych latających przyjaciół. Jedzenie pozostawiane na ulicach w postaci resztek i opakowań po fast foodach staje się pułapką dla ptaków, które nieświadomie zatruwają się tym, co dla nas, ludzi, jest zwykłym jedzeniem. To ważne przesłanie, na którego temat więcej informacji znajdziesz we wnętrzu książki.

Komiks świetnie łączy elementy zabawy, jaką niesie czytanie, z edukacją przyrodniczą. Liczne, kolorowe ilustracje skutecznie przyciągną uwagę każdego, jednocześnie dostarczając informacji na temat ptasich zwyczajów, środowiska i zagrożeń. To doskonały sposób na przekazanie wiedzy w formie dostępnej i przystępnej dla młodego czytelnika. W książce znajdziemy również istotne przerywniki, które odpowiedzą na wiele pytań i bardziej szczegółowo wdrożą was w poruszane tematy.

Oczywiście gorąco polecam – zarówno powyższy, jak i pierwszy tom! To pozycja, która z pewnością zaciekawi czytelnika, zwłaszcza w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym. Genialna fabuła, urocze, zróżnicowane postacie i ważne przesłanie dotyczące ochrony środowiska sprawiają, że komiks ten doskonale sprawdzi się jako narzędzie edukacyjne, jednocześnie dostarczając dużo radości z czytania.

Z radością czekam na na ciąg dalszy!

Michalina, lat 15

„Detektyw Wróbel i struty dziób”

Tekst: Adam Wajrak

Ilustracje: Tomasz Samojlik

Oprawa: zintegrowana

Ilość stron: 128

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.