„Detektyw Wróbel i złamane pióro” – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Jak ja na to czekałam! Mój ukochany literacki duet – Tomasz Samojlik i Adam Wajrak doskonale rozpoczęli nowy rok. Ich świeżutki ptasi komiks, z dużą dawką wiedzy ornitologicznej i humoru skradł serca całej naszej rodziny. Jest zagadkowo, wesoło, kolorowo, a co najważniejsze – z ważnym, mądrym i cennym przekazem! Jest idealnie!

„Detektyw Wróbel i złamane pióro” to istny kryminał w ptasim wydaniu!

Autorzy zabrali nas tym razem do wielkiego miasta, w którym pośród tętniącego ludzkiego życia, dzikie historie przeżywają także ptaki. Betonowe budynki skrywają pewną tajemnicę, którą odkryjecie po lekturze książki.

W rolach głównych występują tu same ptaki. Wróbel, włochatka zwyczajna, sierpówka, grzywacz, puszczyk zwyczajny, dzięcioł duży, mewa śmieszka, sokół wędrowny i wiele innych ptasich bohaterów wiodą naprawdę ciekawe życie wśród metropolii, ale pewnego dnia dzieje się rzecz straszna… Wygląda na to, że ktoś grasuje na ptaki! Biedactwa spadają z impetem na ziemię i ledwo uchodzą z życiem. Błyskawicznie sprawy w swoje ręce, a właściwie piórka bierze Detektyw Wróbel, który ma na muszce kilku podejrzanych, tylko czy to sprawa sokoła, wron, a może krogulca, czy zupełnie kogoś lub czegoś innego? Hmmm? Jesteście ciekawi?

Drugiego tak oddanego swojej pasji detektywa nie znajdziecie nigdzie! Wróbel zrobi wszystko, by rozwiązać sprawę, nie boi się niczego i nikogo. Będzie bardzo zabawnie, bowiem między betonowymi budynkami, na ich dachach, trawnikach, a nawet w śmietnikach rozegra się prawdziwe dochodzenie!

Doskonały humor to jednak nie wszystko. Książka obfituje w solidną porcję wiedzy przyrodniczej, „przemyconej” w komiksowych opowieściach oraz w ciekawostkach zawartych między rozdziałami. Przekonacie się, dlaczego ptaki tak chętnie zamieszkują miasta, poznacie plusy życia w „betonowym” świecie i problemy z jakimi muszą się zmagać. Przyjrzycie się z bliska wróblom, gołębiom, kawkom, mewom i miejskim drapieżnikom. Przekonacie się dlaczego sokoły powróciły do miast, dlaczego puszczykom miejskie eldorado tak bardzo odpowiada, a także dowiecie się czemu wrony siwe wyniosły się ze wsi i które mewy śmieją się najgłośniej. Aha i jeszcze najważniejsze! – Czy ptaki widzą szyby?

Bardzo, bardzo polecamy! Cudowna lekcja ornitologii, podana w przystępnej, pomysłowej, genialnej formie. Lepszej formy nauki nie można sobie wymarzyć. Lektura obowiązkowa dla całej rodziny.

koszyk

Koniecznie sięgnijcie także po inne komiksy Tomasza Samojlika i Adama Wajraka! Kochamy je od lat i regularnie do nich wracamy. Warto poznać je wszystkie: KLIK!

„Detektyw Wróbel i złamane pióro”

Scenariusz komiksu: Tomasz Samojlik, Adam Wajrak

Ilustracje i projekt graficzny okładki: Tomasz Samojlik

Oprawa: zintegrowana

Ilość stron: 128

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz