Duży problem – Wydawnictwo TAKO

Zapraszam Was dziś na literacką ucztę!

„Duży problem” to piąty tytuł w katalogu wydawnictwa Tako, z cudownymi ilustracjami włoskiego artysty Marca Somy. Wcześniej miałam przyjemność pokazać Wam inne równie zachwycające, wartościowe pozycje:

„Nie trzeba słów”

„Idealna chwila”

„Siedem łóżek malutkiej Popielicy”

„Co to jest szkoła?”

Zdobywca wielu nagród i wyróżnień Marco Somà ma niebywały dar opowiadania obrazem! Ilustracje, którymi wypełnia książki są niezwykle wymowne, bogate w szczegóły i zachwycają nie tylko najmłodszych. W najnowszej książce znajdziecie baśniowe klimaty, wypełnione przepięknymi barwami, w żywej, soczystej tonacji. Ilustracje bardzo trafnie opowiadają całą historię, która niesie niezwykle ważny, mądry przekaz.

koszyk

Pewnego dnia z nieba spadło coś ogromnego i bardzo nietypowego! Zagadkowy obiekt, ciężki i tajemniczy przykuł uwagę całej społeczności. Uczeni od razu uznali, że potrzeba wielkiej siły, by się go pozbyć, wielkiej bomby, specjalnej machiny… Filozof natomiast myślał inaczej – pragnął poznać przyczynę jego istnienia i sens. Zaczęto debatować, protestować, powstał chaos, a DUŻY PROBLEM wciąż tkwił w tym samym miejscu. Nagle całą sprawę rozwiązuje jedna, mała dziewczynka, nieskażona jeszcze problemami dorosłego życia. Podchodzi, przygląda się z bliska i zauważa, że PROBLEM ma wszędzie mniejsze i większe dziury, odważnie zatapia w nich palec i odkrywa jego tajemnicę!

Przepiękna, wymowna opowieść o tym, że dzieci potrafią być pięknymi nauczycielami dla nas – przypominając nam o tym, co my dorośli gdzieś po drodze zgubiliśmy. Historia udowadnia, że warto zawsze mieć w sobie dziecięcą ciekawość i pozytywne nastawienie. Życie uprzedzeniami i strachem do niczego dobrego nas nie zaprowadzi, a wręcz zniszczy nasz spokój i wiarę w drugiego człowieka.

Jak pozbyto się WIELKIEGO PROBLEMU? Jesteście ciekawi? Finał książki jest zaskakujący i bardzo przemawiający do czytelnika. Cenna, mądra opowieść. Koniecznie warto ją poznać. Bardzo polecamy!

„Duży problem”

Tekst: Davide Calì

Przekład: Ewa Nicewicz

Ilustracje: Marco Somà

Oprawa: twarda

Ilość stron: 28

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo TAKO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.