„Jutro idziemy do kościoła. Przygotowanie dziecka do dobrego przeżycia Mszy Świętej” – Przewodnik oraz zeszyt misji dla rodziców i dzieci. Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Wydawnictwo Jedność przygotowało bardzo ciekawą i unikatową publikację dla dzieci i rodziców!

„Jutro idziemy do kościoła” to dwuczęściowe opracowanie, które w bardzo przystępny i atrakcyjny dla najmłodszych czytelników sposób pomoże dobrze przygotować się do przeżycia Mszy Świętej.

Jestem oczarowana tą wartościową i bardzo potrzebną lekturą, która zaangażuje do duchowego wzrastania z Panem Bogiem całą rodzinę.

Książka oraz zeszyt misji znajdują się w wygodnej teczce.

koszyk

Autorem publikacji jest Jacek Molka, który swą lekturę kieruje do rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

Autor proponuje, by wygospodarować w domu kilkadziesiąt minut i w przeddzień pójścia do kościoła na Mszę Świętą poświęcić je na refleksję nad słowem Bożym.

Na początku czytamy na głos fragment Ewangelii, następnie opowiadanie, które wyjaśnia jej przekaz i prawdy do zapamiętania oraz krótką, wspólną modlitwę. Następnie możemy wykonać wspólnie kartę misji, która jest w formie zeszytu z wyrywanymi stronami. Ta część jest bardzo ciekawie pomyślana! Poszczególne kartki możemy wyjąć i na przykład przypiąć do lodówki za pomocą magnesu. Dzięki temu to zadanie przez cały tydzień będzie przed oczyma dziecka, dzięki czemu będzie o nim pamiętało i utwierdzało się w wierze. Słowa Ewangelii staną się wówczas przystępne i jasne, dlatego dziecko będzie mogło wdrażać je w codzienne życie.

To pierwszy tak ciekawy przewodnik na katolickim rynku wydawniczym! Ta propozycja w przyjazny sposób przyczyni się do radosnego spotkani z Panem Jezusem. Aktywności na każdą niedzielę i wybrane uroczystości w liturgicznym roku B są tak różnorodne i atrakcyjne, że dzieci z przyjemnością będę po nie sięgały. Już nie możemy doczekać się pierwszej niedzieli Adwentu, by wspólnie, całą rodziną rozpocząć tą duchową przygodę.

Bardzo polecamy! Wydawnictwo Jedność planuje także kolejne książki na rok C i A. Z pewnością również po nie sięgniemy.

„Jutro idziemy do kościoła. Przygotowanie dziecka do dobrego przeżycia Mszy Świętej” ROK B

Autor: Jacek Molka

Ilość stron: 200 + 64 karty

Oprawa: miękka (książka i zeszyt misji) + teczka

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.