Zwierzęta od A do Z – Wydawnictwo KROPKA

Jeśli tak jak my, kochacie zwierzęta i pragniecie poszerzać o nich wiedzę to koniecznie sięgnijcie po przyrodnicze perełki od wydawnictwa Kropka. Bardzo cenię te starannie wydane pozycje, które w ciekawy, atrakcyjny sposób przekazują informacje ze świata przyrody. Właśnie tak powinny wyglądać szkolne podręczniki!

Wśród nowości wydawniczych godna polecenia jest książka „Zwierzęta od A do Z”, w której znajdziecie ponad 300 gatunków stworzeń! Pozycja podzielona jest jest na sześć działów, w których czekają na Was bogato ilustrowane fakty o bezkręgowcach, rybach, płazach, gadach, ptakach i ssakach.

koszyk

Do tej chwili naukowcy opisali półtora miliona gatunków zwierząt, ale do odkrycia pozostało o wiele więcej! Dzięki tej lekturze poznacie sześć wielkich grup zwierząt i tysiące zdumiewających sposobów życia.

Książka jest bardzo przejrzyście przygotowana. Z nagłówku na każdej stronie dowiecie się do jakiej grupy należą gatunki przedstawione na danej stronie. Każdy gatunek ma nazwę zwyczajową i naukową, którą również poznacie. Wszystkie działy rozpoczynają się ciekawym wstępem, tak by wyjaśnić czytelnikom czym są poszczególne grupy zwierząt.

Przygodę z lekturą zaczynamy od dżdżownic, pijawek i nicieni, przez jamochłony, małże, ślimaki, głowonogi, pająki, chrząszcze, motyle, aż po piranie, rekiny, ropuchy, żółwie morskie, a także węże, ptaki, pingwiny, lemury, a nawet słonie, syreny i torbacze.

Czy wiedzieliście, że 200 lat temu opisano po raz pierwszy dziobaka i uważano go wówczas za wielką mistyfikację? A może zainteresuje Was fakt, że dorosłe surykatki uczą swoje młode, jak obchodzić się ze złapanym skorpionem, aby uniknąć użądlenia. Z pewnością zaskoczy Was również to, że kondor wielki codziennie przemierza ponad 200 kilometrów, w poszukiwaniu martwych i umierających zwierząt, którymi się żywi.

W książce znajdziecie wiele ciekawych faktów, o których z pewnością nie słyszeliście! Nas zaskoczyło, że dawniej kanarki wykorzystywano w kopalniach węgla do ostrzegania górników, czy to, że strusia może dogonić jedynie gepard, bowiem ten ptak może biec z prędkością aż do 70 kilometrów na godzinę. Nie wiedzieliśmy także, że salamandry plamiste (które ostatnio mieliśmy okazję spotkać na spacerze podczas deszczu w lesie) mogą żyć nawet 50 lat! Są jednym z najdłużej żyjących płazów, a dlaczego? Koniecznie się przekonajcie i sięgnijcie po tę książkę.

Nie jest to lektura na raz! Aż chce się do niej wracać każdego dnia, czytając po jednym, dwóch rozdziałach. To wartościowa, mądra lektura dla całej rodziny. Świetna propozycja na prezent dla każdego młodego czytelnika. Zachwyci i wzbogaci wiedzę. Takich książek nam potrzeba. Bardzo polecamy całą rodziną.

„Zwierzęta od A do Z”

Tekst: Jules Howard

Przekład: Grażyna Winiarska

Ilustracje: Jarom Vogel

Oprawa: twarda

Ilość stron: 192

Dla dzieci: 8+

Wydawnictwo KROPKA

https://admin.kropka.hosting.hqhost.pl/upload/media/default/0001/01/d906cc9f14fa4b59527c992fcad4f4322dfc669f.jpeg

One thought on “Zwierzęta od A do Z – Wydawnictwo KROPKA

Dodaj komentarz