Henio, Basia i Gucio oswajają złość – Anna Kulawik

Kiedy byłam małą dziewczynką słyszałam często, że nie wypada się złościć… Przez wiele lat żyłam w świadomości, że o złości się nie rozmawia, bo to coś nieładnego, niegrzecznego, niestosownego. Na szczęście te mity przeszły już do lamusa, a świadomość i wiedza rodziców na temat dziecięcych emocji wciąż się rozwija. Wiemy już doskonale, że każda emocja jest po coś i z każdej można coś wyczytać.

W literaturze dziecięcej temat złości pojawia się coraz częściej, z czego bardzo, bardzo się cieszę! To niezwykle ważne, by dzieci już od najmłodszych lat, w prosty i przystępny sposób uświadamiać, że mają prawo czuć złość i że warto szukać sposobów na jej rozładowywanie. Ta świadomość jest bardzo istotna, bo przecież każda rodzina pragnie żyć w szczęściu i harmonii, a żeby tak było trzeba rozumieć emocje.

Z wielką przyjemnością objęłam patronatem wspaniałą opowieść o trójce rodzeństwa i ich rodzicach.

„Henio, Basia i Gucio oswajają złość” to książka, która powstała z potrzeby serca, a takie cenię najbardziej! Ta rodzinka istnieje naprawdę! Przelanie ich przygód, emocji i złości na karty książki jest świetnym sposobem na wartościową lekturę, bo jest ona autentyczna, bez grama lukru!

koszyk

Książkę kupicie tylko na stronie MatkaNieBoska.pl

Henio ma prawie pięć lat, Basia niedługo skończy trzy, a Gucio dopiero co świętował roczek. Jest jeszcze mama, tata i dwa owczarki szwajcarskie. Zwyczajna rodzina, która bardzo się kocha, ale czasami także i złości.

Pewnego dnia Henio był bardzo zdenerwowany i postanowił swoją złość narysować. Ta sytuacja sprawiła, że każdy w rodzinie opowiedział o swoim sposobie na radzenie sobie z tą emocjonalną reakcją. Można ją wykrzyczeć, narysować, wybiegać, można zacząć głęboko oddychać, a także szukać chwili wytchnienia, by ją okiełznać, zanim się wybuchnie i powie o kilka słów za dużo. Każdy domownik opowie Wam o swoim sposobie, bo każdy człowiek jest inny i musi znaleźć swój złoty środek na złość. Najważniejsze to nauczyć się o niej mówić, oswajać ją i dobrze się jej przyglądać, by wiedzieć kiedy i dlaczego przychodzi, a pamiętajcie, że nigdy nie przychodzi bez powodu!

Książka w niezwykle prosty, przygodowy i prawdziwy sposób opowiada o tym, z czym mierzymy się niemal każdego dnia. Będzie to cenna lektura nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców i dziadków, którzy znajdą sposoby na rozładowanie swojej złości. Książka jest w całości kartonowa, z bezpiecznymi rogami, dlatego ze złością możemy oswajać już najnaje! Dodatkową atrakcją są aktywności, które urozmaicają lekturę, np. nauka kolorów, alfabetu, czy wyszukiwanie szczegółów.

Znajdziecie tu również dużo rodzinnego ciepła, zrozumienia, wyrozumiałości i szacunku. Bardzo ważna i niezwykle potrzebna lektura dla całej rodziny. Jest starannie wydana i bogato ilustrowana. Polecam całym sercem i bardzo liczę na to, że pojawią się kolejne tomy w serii.

„Henio, Basia i Gucio oswajają złość”

Tekst: Anna Kulawik

Ilustracje: Ewelina Garbula

Książka kartonowa

Dla dzieci: 3+

Ilość stron: 16

Sklep - Matka Nieboska

Dodaj komentarz