„Młodzi przyrodnicy. Lato w świecie przyrody” – Wydawnictwo WILGA

Wspaniała, pięknie wydana seria „Młodzi przyrodnicy” z wydawnictwa Wilga rozrasta się o nowe tytuły!

„LATO” jest jednym z czterech tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku. Znajdziecie tu mnóstwo ciekawostek, pięknych zdjęć i kodów QR, dzięki którym posłuchacie odgłosów przyrody.

koszyk

Dzieci są bardzo ciekawe świata i każdy rodzic doskonale zna sytuację, gdy spacer przeciąga się i przeciąga, bo przecież trzeba zatrzymać się nad każdym napotkanym robaczkiem, kwiatkiem, ptaszkiem, czy motylem. Warto tą piękną, dziecięcą fascynację wciąż pielęgnować i rozwijać, pokazując jak wyjątkowy jest świat za oknem.

Tę książkę możecie zabrać na spacer do parku, lasu, ogrodu, a nawet na łąkę czy nad jezioro.

Znajdziecie w niej solidną porcję ciekawie i przystępnie podanej wiedzy. Książka podpowie Wam na co warto zwrócić uwagę podczas letnich obserwacji fauny i flory, a także wyjaśni co na Was czeka o tej porze roku.

Przy wielu gatunkach zwierząt znajdziecie kody QR, dzięki którym opowieści wzbogacicie o przepiękne dźwięki natury. Słowniczek wyjaśni trudniejsze pojęcia, a dzięki indeksowi szybko znajdziecie interesujący Was gatunek. Jest coś jeszcze! Dziennik obserwatora stanie się wyjątkową pamiątką przyrodniczych przygód, bowiem możecie w nim zapisać lub narysować co, gdzie i kiedy dojrzeliście. Myślę, że po latach będzie to nietuzinkowa lektura, pełna wzruszeń.

To jak? Macie ochotę poznać letnie, polne kwiaty? Pragniecie nauczyć się rozpoznawać owady i zbudować dla nich domek? A może interesują Was przysmaki z lasu i łąki? Na kartach książki znajdziecie solidną porcję wiedzy. Będziecie tropić grubego zwierza, zobaczycie jak pracują owady, przyjrzycie się ptakom i ich pięknym piórom, zobaczycie kto skrywa się pod kamieniami, poznacie liczne zastosowania pajęczej nici, a nawet wybierzecie się nad staw, nad morze, czy na grzyby. Czeka także nocne niebo. Ile z niego można wyczytać!

To ponad 100 stron wiedzy, ciekawostek, wskazówek i świetnych zdjęć. Książkę czyta się jednym tchem. Mądra, wartościowa lektura dla całej rodziny. Idealna na zbliżające się lato. Bardzo polecamy!

„Młodzi przyrodnicy. Lato w świecie przyrody”

Autor: Patrycja Zarawska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 112

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo WILGA

Tutaj zajrzyjcie do innych tomów z serii „Młodzi przyrodnicy”.

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.