Ośmiornica Zośka – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Już po raz ósmy mam przyjemność zaprosić Was na recenzję książki z serii „Zwierzaki” od wydawnictwa Agora dla dzieci.

Autorką „Ośmiornicy Zośki” jest ceniona reporterka, autorka nagradzanych reportaży „Ganbare. Warsztaty umierania” oraz „Auroville. Miasto z marzeń” – Katarzyna Boni, ilustracje zaś przygotował jeden z najpopularniejszych obecnie ilustratorów, Marcin Minor.

Podwodną opowieść o międzygatunkowej przyjaźni i sile wspólnoty z ważnym, ekologicznym przesłaniem polecamy dzieciom w wieku około 7 – 10 lat, choć i dorośli zaczerpną z tej lektury wiele!

koszyk

Opowieść rozgrywa się w Słonecznej Zatoce, gdzie mieszka młoda ośmiornica Zośka, Pan Gołoskrzelek – wyjątkowy bajarz oraz Babka i Krewetka. Zośka uwielbia to miejsce! Jest ono pełne życia, kolorów i smaków. Ośmiornica wiedzie spokojne życie w otoczeniu przyjaciół, gdy nagle słyszy od starego i zrzędliwego Pana Gołoskrzelka pewną opowieść… To historia o Płyciźnie. Nikt nie wie gdzie się ona kończy, a gdzie zaczyna. Wyprawa tam to nie żarty, bo to zupełnie inny świat! Świat ludzi…

Zafascynowana historią Zośka postanawia wyruszyć w drogę, pełna obaw i nieznanego. Szybko jednak zaprzyjaźnia się z człowiekiem, czas wypełniają jej zabawy i radość, ale wkrótce dzieje są coś dziwnego. Woda zaczyna mieć dziwny, lepkociemny smak. To Głębia sączy truciznę, zabiera światło, a mieszkańców Słonecznej Zatoki wypełnia smutkiem i ciężarem.

Zośka zrobi wszystko, by pokonać Głębię, ale potrzebuje do tego pomocy morskich stworzeń!

To piękna, pełna mądrości i ważnych przesłań opowieść o przyjaźni, pomocy i jednoczeniu się. Znajdziecie tu wiele siły, dążenia do celu i poznacie tajemnice morskich głębin. Jest też dreszczyk emocji! W końcu chodzi o życie!

Polecamy serdecznie! Tę trzymającą w napięciu opowieść, wypełnioną przepięknymi ilustracjami koniecznie warto poznać. Uroczy bohaterowie z pewnością skradną Wasze serca, a niebezpieczna misja sprawi, że nie oderwiecie się od książki ani na chwilę.

Dotychczas w serii „Zwierzaki” ukazały się książki:

  • Lolek Adama Wajraka, ilustracje Mariusza Andryszczyka
  • Ambaras Tomasza Samojlika, ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej
  • Wojtek Wojciecha Mikołuszki, ilustracje Małgorzaty Dmitruk
  • Dzik Dzikus Krzysztofa Łapińskiego, ilustracje Marty Kurczewskiej
  • Tarmosia Tomasza Samojlika, ilustracje Anii Grzyb
  • Bercia i Orson Tomasza Samojlika, ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej
  • Świnia Malwina Krzysztofa Łapińskiego, ilustracje Marty Kurczewskiej

„Ośmiornica Zośka”

Seria: Zwierzaki

Tekst: Katarzyna Boni

Ilustracje: Marcin Minor

Oprawa: twarda

Ilość stron: 144

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz