„Wielka księga zwierząt wymarłych i zagrożonych” – Wydawnictwo LIBRA

Bardzo doceniam przepiękne, przyrodnicze publikacje. Lubię czytać z dziećmi książki, których szata graficzna czaruje i zachwyca. Wydawnictwo Libra przygotowało prawdziwą perełkę, która dopracowana jest w każdym szczególe!

„Wielka księga zwierząt wymarłych i zagrożonych” to nietuzinkowa książka. Jest podróżą po świecie zwierząt, których już nie ma i tych, którym grozi wyginięcie. To także cenna w wartości publikacja, dająca do myślenia i pomagająca zrozumieć jak duży wpływ mamy na ten świat.

Gdy ginie jakiś gatunek, tracimy go na zawsze.

koszyk

Książka w przystępny i ciekawy sposób opowiada smutne historie ostatniego gołębia wędrownego, najbardziej samotnego ślimaka na świecie, czy ptaków, które odleciały na zawsze… Choć wielu z nich już nie ma, to cenne szczątki niektórych z nich możemy oglądać w muzeach. Poznawanie ich oraz badanie pozwala zrozumieć przyczyny wymierania i być może ochronić inne gatunki przed podobnym, tragicznym losem.

Pozycja opowiada historie najsłynniejszych gatunków wymarłych, a także tych, które zaginęły, a później zostały odnalezione w zaskakujących miejscach! Poznacie przyczyny wymierania zwierząt dawniej i obecnie, dowiecie się w jaki sposób klasyfikuje się zagrożenia wyginięciem, a także poznacie organizacje, które robią wszystko, by bronić środowisko. Ciekawym rozdziałem są rozważania o niektórych owadach inwazyjnych, które jako jedyne będą potrafiły żyć w zanieczyszczonym środowisku. A jak się ma sprawa delfinów, morświnów i wielkich ssaków morskich? Co z koalą, orangutanami, gibonami, nosorożcem białym, czy ocelotem indyjskim? Macie ochotę poznać ich losy? Co przyniesie przyszłość? Jak to możliwe, że do dziś nie poznaliśmy jeszcze dokładnie 90% organizmów żywych?

Jeśli pragniecie uwrażliwić dzieci na przyrodę, jeśli macie ochotę odkrywać świat fauny i cieszyć oko wartościową publikacją to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Przy jej lekturze smutek miesza się z wieloma przemyśleniami…

Bardzo polecam! Przepiękne ilustracje, doskonałej jakości papier i wyjątkowe wydanie zasługują na uwagę.

„Wielka księga zwierząt wymarłych i zagrożonych”

Tekst: Serenella Quarello

Ilustracje: Alessio Alcini

Przekład: Joanna Ganobis

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo LIBRA

Dodaj komentarz