„Słonecznikowa 5. Leśne skrzaty” – Wydawnictwo WILGA

Idealna lektura na wakacje? Pełna przygód, perypetii i niespodzianek? Mam dziś dla Was świetną propozycję! Nowe przygody rodzinki z ulicy Słonecznikowej 5 to wciągająca historia o sympatycznym rodzeństwie, które przeżywa niesamowite przygody, pokonuje trudności i uczy się, jak być dla siebie wsparciem w trudnych chwilach. Historia przekazuje także ważne wartości, jak szacunek, współpraca i życzliwość.

To już piąty tom w serii! Każdą książkę można czytać niezależnie.

koszyk

Krzyś, Lilka i Adaś zaczynają planować z rodzicami wakacje. Bardzo ciekawie jest robić to z globusem, można wylosować np. Tanzanię w Afryce, Brazylię, Grenlandię, czy sam środek oceanu. Taka „podróż” palcem po mapie jest dla dzieci bardzo atrakcyjna, jednak równie ciekawe staje się naszkicowanie na papierze granic Polski i wspólne przygotowanie mapy, na której dzieci mogą zaznaczyć większe miasta i ciekawe miejsca. W tym roku rodzinka ze Słonecznikowej 5 wybiera się na Kaszuby. Nad pięknym jeziorem z piaszczystą plażą, rowerami wodnymi, kajakami i łódkami czeka na nich mały, drewniany domek. Zapowiadają się dwa tygodnie w urokliwym miejscu, jednak zanim nastanie podróż dzieci zapragną przenocować w namiocie… Czy we własnym ogrodzie można poczuć się jak na biwaku? Czy dzieci „przetrwają” noc w namiocie? To będzie bardzo ciekawe doświadczenie!

Kaszuby okażą się strzałem w dziesiątkę. Hamaki, domek na drzewie, budowanie twierdzy, ciepłe woda w jeziorze, zamki z piasku, gofry… Ach, czy można chcieć czegoś więcej? Wszystko wydawałoby się idealne, ale przecież życie to nie bajka i zdarzają się także trudy, wyzwania i zamieszania… Rodzina to jednak wielka siła, dlatego koniecznie przekonajcie się jak z tymi niemiłymi niespodziankami poradziła sobie ekipa ze Słonecznkowej 5.

Bardzo cenię tę serię. Za każdym razem dostrzegam w niej ciepłe, rodzinne relacje, uważność, szacunek do drugiego człowieka, miłość, wzajemne wsparcie i pomoc w każdej chwili. Polecam z całego serca. Idealna seria dla dzieci w wieku przedszkolnym.

„Słonecznikowa 5. Leśne skrzaty” TOM 5

Tekst: Aniela Cholewińska-Szkolik

Ilustracje: Marta Kulesza

Oprawa: twarda

Ilość stron: 72

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz