Wielka encyklopedia zwierząt – Wydawnictwo PUBLICAT

Dziś prawdziwy rarytas dla miłośników zwierząt! To 544 strony „Wielkiej encyklopedii zwierząt” która w ciekawy, przystępny i uporządkowany sposób prezentuje gatunki zwierząt zamieszkujących wszystkie kontynenty.

koszyk

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Publicat. W pracach nad nią uczestniczyła międzynarodowa grupa ekspertów, która zgodnie z najnowszym stanem wiedzy przybliża czytelnikom życie zwierząt.

Encyklopedia podzielona jest na sześć części, a każda z nich przedstawia odrębną grupę zwierząt: ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby i bezkręgowce. Każda z grup omówiona jest ogólnie, a potem w kolejnych rozdziałach już szczegółowo: rzędy, rodziny i gatunki. Zwierzęta prezentowane są na planszach, w ich naturalnym środowisku. Znajdziecie tu rejony ich występowania, rozmiary, nazwy łacińskie. W planszach i opisach znajdziecie przydatne informacje i ciekawostki. Jest także spis treści, słownik i indeks.

Książka zachwyca od pierwszej, po ostatnią stronę! Czytamy ją z dziećmi od kilku tygodni, niespiesznie delektując się szczegółowymi ilustracjami i faktami, które są rzetelnie opracowane. To książka dla całej rodziny, do czytania i wspólnego odkrywania niezwykłego świata zwierząt. Znajdziecie tu ponad 2000 ilustracji, liczne diagramy, mapy i zdjęcia.

„Wielka encyklopedia zwierząt” będzie mądrym i wartościowym prezentem dla każdego miłośnika przyrody. Warto sprezentować ją dzieciom. Bardzo polecam.

Publicat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.