Wielcy muzycy – Wydawnictwo DWUKROPEK – patronat bloga

Seria „Wielcy ludzie” z wydawnictwa Dwukropek powiększyła się o kolejną perełkę! Tym razem z wielką radością chciałam Wam zaprezentować pozycję „Wielcy muzycy”, którą z przyjemnością objęłam patronatem.

Autorem książki jest Robert Janowski, zaś ilustracje przygotował Maciej Szymanowicz. Na 134 stronach znajdziecie aż 32 historie wybitnych muzyków i zespołów.

koszyk

Muzyka towarzyszy nam każdego dnia i ma ogromny wpływ na nasz nastrój. Jest niczym wielowymiarowa sztuka, potrzebujemy jej, stanowi element naszego życia. Każdy z nas ma swoje ulubione utwory, wykonawców i zespoły. Warto jednak zrobić krok dalej i poznać tych zwykłych – niezwykłych ludzi, którzy stoją na scenie z mikrofonem i przekazują nam sztukę. Są niczym czarodzieje, a magia ich głosów niesie się na cały świat!

W książce „Wielcy muzycy” znajdziecie twórców muzyki rozrywkowej i jej wykonawców. Każda rozkładówka zawiera przepiękną ilustrację i ciekawy, bogaty opis. Poznacie tu chociażby pioniera muzyki hardrockowej – zespół AC/DC, wychowanego przez ulicę i poprawczak Louisa Armstronga – okrzykniętego ojcem jazzu, Erica Claptona – drugiego na liście 100 gitarzystów wszech czasów, czy jedynego muzyka w historii z najważniejszymi nagrodami literackimi na koncie – Boby Dylana. Nie zabrakło czystego, pięknego głosu Whitney Houston, króla muzyki pop – Michaela Jacksona, czy wrażliwego, szczodrego, wspierającego akcje charytatywne – Eltona Johna. Autor zadbał o obecność zdolnych i niepokornych, czyli zespołu Led Zeppelin, jest inspirująca i szokująca Madonna, a także królowa francuskiej piosenki Edith Piaf.

Książa zabierze Was w podróż śladami wspaniałych głosów i dźwięków. Jest bardzo przystępnie napisana, a każdą historię czyta się z fascynacją i ciekawością. Delektowaliśmy się nią wspólnie i codziennie czytaliśmy kilka rozdziałów, tak by nasza przygoda z muzyką trwała jak najdłużej. To zdecydowanie książka dla całej rodziny. Jest przepięknie wydana, a ilustracje zachwycają. Jeżeli ciekawi Was jakie polskie przysmaki sprowadzał prywatnym samolotem Frank Sinatra, skąd wziął się fenomen zespołu The Beatles, czy chcecie poznać lepiej bandę najfajniejszych dziadków na świecie – The Rolling Stones – to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Wspaniała lektura, warto mieć ją w swojej biblioteczce! Bardzo polecamy całą rodziną.

„Wielcy muzycy” – seria „Wielcy ludzie”

Tekst: Robert Janowski

Ilustracje: Maciej Szymanowicz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 134

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo Dwukropek

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

Dodaj komentarz