„Kuba Guzik i Dzika Trzynastka” – Wydawnictwo Jung-Off-Ska

Dziś premiera najnowszego audiobooka wydawnictwa Jung-Off-Ska!

„Kuba Guzik i Dzika Trzynastka” to drugi tom fascynujących przygód małego Kuby Guzika i jego przyjaciół! Książka światowej sławy autora literatury dziecięcej, twórcy „Niekończącej się historii” i „Momo” zachwyci nie tylko najmłodszych.

Z ogromną przyjemnością sięgnęliśmy po tę historię. Na recenzję zaprasza dziś moja córka, Michasia.

koszyk

Mam dla Was rabat na całą twórczość M.Ende!

Z kodem: WNASZEJBAJCE35 otrzymacie aż 35% rabatu w sklepie wydawnictwa Jung-Off-Ska 🙂

Niedawno miałam przyjemność wysłuchania najnowszego audiobooka niezrównanego wydawnictwa Jung-Off-Ska. Edyta Jungowska, znana ze swojej umiejętności ożywiania literackich światów, zabrała nas tym razem w podróż po magicznej krainie wykreowanej przez światowej sławy niemieckiego pisarza, specjalizującego się w literaturze dziecięcej z gatunku fantasy, Michaela Endego. Audiobook „Kuba Guzik i Dzika Trzynastka” to kontynuacja przygód małego Kuby Guzika, który poprzez niezwykłe przygody odkrywa tajemnice swojego pochodzenia i zmienia życie swoje oraz swojego przyjaciela, maszynisty Łukasza.  

Dzięki wprawnemu warsztatowi Pani Edyty ponownie przenosimy się do baśniowego świata Trochani. Poznane wcześniej krainy, miasteczka i góry znów otwierają przed nami swe wrota zapraszając na kolejną przygodę! Tym razem, wspólnie z małym chłopcem, Kubą Guzikiem oraz jego przyjacielem, maszynistą Łukaszem wyruszymy w podróż w poszukiwaniu tajemniczego olbrzyma o imieniu Top Top. Nie obędzie się jednak bez niespodzianek! W trakcie tej niezwykłej wyprawy, bohaterów dotkną liczne perypetie: od spotkań z fascynującymi morskimi stworzeniami i księżniczką syreną, odkrycie i naprawienie największego magnesu na świecie, po skonstruowanie latającej lokomotywy i wysłuchanie smoczej przepowiedni. Najbardziej jednak emocjonujące okazuje się starcie z przerażającą piracką załogą, znaną jako Dzika Trzynastka… oraz odkrycie prawdy o pochodzeniu młodego Kuby.  

Edyta Jungowska, której talent aktorski i umiejętność modulowania głosu są nie do przecenienia, wprowadza słuchaczy w świat Kuby Guzika z niezwykłą lekkością i zaangażowaniem. Jej interpretacja i zaangażowanie sprawia, że postacie nabierają życia, a dynamiczna narracja utrzymuje uwagę od początku do końca. Dzięki niej każda scena jest barwna i pełna emocji, co czyni słuchanie prawdziwą przyjemnością. 

Produkcja audiobooka zasługuje na szczególne wyróżnienie. Oprócz doskonałego nagrania z odczytywanym tekstem książki, słuchowisko wzbogacone jest o starannie dobrane efekty dźwiękowe oraz muzykę, która idealnie komponuje się z fabułą. Dopięcie wszystkiego na ostatni (tytułowy!) guzik za każdym razem robi na mnie ogromne wrażenie. Nawet najdłuższe audiobooki, jak ten, trwający ponad 10 godzin, mijają mi błyskawicznie i ani przez chwilę nie nudzą. 

„Kuba Guzik i Dzika Trzynastka” to nie tylko pełna przygód opowieść, ale również historia o przyjaźni, odwadze i odkrywaniu siebie. Autor, Michael Ende, w subtelny sposób przekazuje wartości, które są istotne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Przesłanie o znaczeniu współpracy, zrozumienia innych i odważnym stawianiu czoła wyzwaniom jest uniwersalne i ponadczasowe. 

Audiobook oczywiście gorąco polecam! Jestem przekonana, że szybko trafi do serc zarówno małych, jak i dużych słuchaczy! To jak? Jesteście gotowi na przygodę? 

Tutaj przeczytacie recenzję pierwszego tomu: „Kuba Guzik i maszynista Łukasz”.

Michalina, lat 16

„Kuba Guzik i Dzika Trzynastka”

  • Autor: Michael Ende
  • Lektor: Edyta Jungowska
  • Wiek dziecka: 7-10 lat
  • Długość: 10 godzin 15 minut
  • Typ produktu: CD
  • Seria: Kuba Guzik
  • Wydawca: Jung-off-ska