„Wakacje w Cichej Dolinie” – Wydawnictwo ŚWIETLIK

Czyż może być lepsza książka na wakacyjny czas, niż ta, której akcja rozgrywa się w ciepłej, kwitnącej, pełnej świergotu, szumu i bzyczenia dolinie? Wydawnictwo Świetlik urzekło nas wspaniałą, przygodową powieścią, w której piękno przyrody przeplata się z emocjonującymi perypetiami i ważnymi, cennymi przesłaniami.

Autorka książki Barbara Wicher oraz ilustratorka Marysia Panas stworzyły miejsce pełne spokoju i miłości, choć nie zabrakło w nim zaskakujących perypetii i trzymającej w napięciu akcji.

„Wakacje w Cichej Dolinie” to książka skierowana do dzieci w wieku około 3 – 6 lat. Gwarantuję, że ta pełna niespodzianek opowieść wzruszy także dorosłych czytelników i sprawi im wiele przyjemności ze wspólnej lektury z dzieckiem.

koszyk

W Cichej Dolinie rozpoczęły się wakacje. Stefek oraz jego przyjaciele ogłosili, że będzie to wspaniały czas, pełen zabaw, niespodzianek i niezwykłych przygód. Nie sądzili jednak, że czekać ich będzie prawdziwa, wymagająca misja. Zabawy w berka, podchody, chowanego, piłka, rzutki, skakanka, śmieszne historie o duchach, wodnikach i wilkach to nie wszystko…

Pewnego dnia w zaroślach rzeki Stefek znalazł wystraszoną, przemokniętą króliczkę! Michasia pochodzi z innej osady, wpadła do rzeki i uczepiona gałęzi unosiła się na wodzie, aż dotarła do Cichej Doliny. Płynęła bardzo długo, a teraz mieszkańcy Cichej Doliny pragną pomóc wrócić Michalinie do domu, tylko gdzie on jest?

W ten sposób odkrywcy rozpoczynają wakacyjną wędrówkę, której przewodzi dziadek Zygmunt. Wyposażeni w pełne plecaki, tobołki z prowiantem i mnóstwo rad ruszają z Michasią, by znaleźć jej dom. Przepiękna droga pełna słońca, słodkich poziomek, leśnych ścieżek to nie wszystko. Uczestnicy wyprawy odkryją Żołędziowy Dom, poznają Ziemowita, przenocują w norze borsuka, a nawet w jaskini niedźwiedzia! Będą podziwiać spadające gwiazdy, przeżyją solidną burzę, zmierzą się ze strachem i tęsknotą, ale finał okaże się wzruszający, piękny i bardzo zaskakujący…

Książka jest pełna ciepła, słońca i miłości. Jej lektura daje wytchnienie, spokój i wiele mądrości.

Pod koniec znajdziecie rozkładówkę pełną wyszukiwanek oraz arkusz z zakładkami do wycięcia.

Kolorowa, wakacyjna, piękna i mądra lektura.

Bardzo polecam!

„Wakacje w Cichej Dolinie”

Tekst: Barbara Wicher

Ilustracje: Marysia Panas

Oprawa: twarda

Ilość stron: 128

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo ŚWIETLIK