„Fruit Cup” – wspaniała, emocjonująca gra rodzinna. Wydawnictwo EGMONT

Macie ochotę na smakowitą, dynamiczną, kolorową i bardzo emocjonującą grę planszową? „Fruit Cup” od wydawnictwa EGMONT to bardzo oryginalna, pomysłowa i trenująca logiczne myślenie planszówka dla całej rodziny!

Zadanie jest na pozór proste – każdy ma przygotować sałatkę owocową dla Małpiego Króla. Mamy do tego kubeczek, łyżeczkę, owoce i karty. Na każdej karcie jest zadanie w formie łamigłówki, której rozwiązaniem są składniki sałatki. Przy pomocy łyżeczki komponujemy odpowiednie owoce.

„Fruit Cup” rodzinna gra od 8 do 108 lat 🙂

Czas rozgrywki: około 30 minut

Ilość graczy: 2 – 6 osób

koszyk

Byłam przekonana, że to będzie bułka z masłem, jednak szybko okazało się, że tutaj potrzeba refleksu, szybkości, logiki i spostrzegawczości. Bawiliśmy się świetnie całą rodziną! Cudownie było patrzeć jak każdy analizuje w swojej głowie zadanie z karty i chce jak najszybciej przyrządzić sałatkę.

Gra jest świetnie przemyślana, bowiem ma aż trzy poziomy trudności! Przy rozgrywkach z młodszymi dziećmi polecam pierwszy poziom – „Żabki”, kolejny – „Leniwiec” jest nieco trudniejszy, zaś trzeci – „Tygrys” wymaga solidnego główkowania i z powodzeniem sprawdzi się dla dorosłych.

Jeśli szukacie nietuzinkowej gry, która zaangażuje całą rodzinę lub grupę przyjaciół to koniecznie sięgnijcie po „Fruit Cup”. Będzie bardzo wesoło i smakowicie! Gra posiada także tryb solo przeznaczony dla jednego gracza.