„Niezłe ziółka. Rośliny, które śmierdzą, plują, drapią i puszczają bąki”- Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Wspaniała, popularnonaukowa seria książek „Życie bez granic” od wydawnictwa Jedność wzbogaciła się o nowy tytuł!

Tym razem mieliśmy okazję poznać niezłe ziółka, czyli fascynujące rośliny, które zaskakują i robią dziwne rzeczy. Wiele z nich z pewnością dobrze znacie, niektóre być może odkryjecie po raz pierwszy, ale jedno jest pewne – wzbogacicie swoją wiedzę i przekonacie się jak niesamowita jest przyroda.

Na ponad 200 stronach znajdziecie mnóstwo ciekawostek, słowniczek z frapującymi pojęciami oraz wiele inspirujących dodatków, jak np. przepisy na herbatkę z lipy, zupę z pokrzyw, syrop miętowy, olejek do masażu relaksacyjnego na bazie lawendy, maść fiołkową, czy syrop z płatków maków! Ponadto nie zabrakło schematu budowy rośliny, kwiatu i kiełkowania na przykładzie fasoli.

To bardzo obszerne kompendium wypełnione zostało pięknymi, a często bardzo zabawnymi ilustracjami. Gwarantuję, że ta lektura zachwyci nie tylko najmłodszych!

koszyk

Jesteście ciekawi co takiego glistnik jaskółcze ziele ma wspólnego z jaskółkami? A może nie wiedzieliście, że wytworzony z mniszka kauczuk jest składnikiem opon samochodowych niektórych firm? Z pewnością zdziwi Was również fakt, jak wiele śmierdzących roślin ma ważne i cenne zastosowanie w produkcji lekarstw, czy pomaga w rzuceniu palenia! To jednak nie wszystko – na kartach książki czekają także rośliny, które plują, płaczą, kłują, parzą, drapią, ranią, kleją, paćkają, czy puszczają bąki… Tak, tak, np. purchawka, czyli największy znany grzyb na świecie wydobywa z siebie szary proszek, zawierający miliony drobnych zarodników. Ciekawi Was co fascynującego oferuje melisa, agawa, jeżyna, róża, kukurydza, mięta, czy lukrecja?

Koniecznie sięgnijcie po książkę. To prawdziwa perełka wśród przyrodniczych książek. Idealna na wakacyjny czas do zdobywania wiedzy w miły i atrakcyjny sposób.

Bardzo polecamy całą rodziną!

„Niezłe ziółka. Rośliny, które śmierdzą, plują, drapią i puszczają bąki”

Autorzy: Lionel Hignard, Alain Pontoppidan, Guillemette Resplandy-Tai

Przekład: Anna Pliś

Oprawa: twarda

Ilość stron: 224

Dla dzieci: 7+

ISBN: 9788383530512

Wydawnictwo JEDNOŚĆ