Audiobook „Kuba Guzik i maszynista Łukasz” – Wydawnictwo Jung-Off-Ska

Och, jesteśmy troszkę szalonymi i zbzikowanymi fanami twórczości pani Edyty Jungowskiej i jej wspaniałych audiobooków. Nasza kolekcja wciąż rośnie, bo nie sposób odmówić sobie kolejnej książki przeczytanej w tak mistrzowski sposób.

Dziś zapraszam Was na recenzję najnowszego audiobooku, który ukazał się nakładem wydawnictwa Jung-Off-Ska.

„Kuba Guzik i maszynista Łukasz” to książka światowej sławy niemieckiego autora literatury dziecięcej, twórcy m.in. „Niekończącej się historii”, czy „Momo”. Tym razem Michael Ende (1929-1995) zabrał nas do baśniowej Trochanii. Kuba Guzik, maszynista Łukasz i lokomotywa Emma, wyruszają w niezwykłą podróż przez tajemnicze krainy. Czekają na nich morza, góry, pustynie, a nawet kraina wulkanów, czy miasto smoków! Usłyszą straszne głosy w Dolinie Zmroku, spotkają smoki, poznają smutnego pozornego olbrzyma, Ping Ponga, który jest tak mały, że mógłby zmieścić się w dłoni, a także pełną wdzięku mandalańską księżniczkę, a przede wszystkim będą musieli stawić czoła wyzwaniom licząc jedynie na siebie!

koszyk

Audiobook to ponad 10 godzin wspaniałych, pełnych emocji i dźwięków przygód. Ciepły, przyjemny głos pani Edyty i jej niebywała zdolność „czucia” bohaterów sprawiają, że słuchając książki wystarczy zamknąć oczy i z miejsca można przenieść się w sam środek baśni. Opowieść jest zaskakująca i bardzo optymistyczna. Daje bardzo wiele tematów do rozmów i niesie piękne przesłania. Jest pokłonem w stronę wartości jaką niesie przyjaźń.

Okładkę do audiobooka i ilustracje przygotował Marcin Minor. Książka skierowana jest do dzieci w wieku około 6 -10 lat, choć jestem pewna, że równie mocno oczaruje każdego dorosłego!

Bardzo polecam!

„Kuba Guzik i maszynista Łukasz”

Tekst: Michael Ende

Czyta: Edyta Jungowska

Reżyseria: Jacek Sut, Rafał Sabara

Tłumaczenie: Ryszard Wojnakowski

Muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki

Projekt okładki i ilustracje: Marcin Minor

Wydawnictwo: Jung-Off-Ska

Czas nagrania: 10 godzin i 15 minut

Dla dzieci: 6+

Jeśli macie ochotę zerknąć na inne audiobooki wydawnictwa Jung-Off-Ska,to poniżej przypominam Wam naszą kolekcję! Zapraszam do lektury. Wystarczy kliknąć w zdjęcie poniżej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.