TUNELE tom 1 – Wydawnictwo WILGA

Czy wiecie, że nakładem wydawnictwa Wilga powraca jedno z najbardziej wyczekiwanych wznowień dla fanów fantastyki? „Tunele” Rodericka Gordona i Briana Williamsa to intrygująca, pełna emocji seria, która podbiła serca czytelników na całym świecie.

Książka otrzymała tytuł New York Times Bestseller. Do dzisiaj wydano ją w 40 krajach i sprzedano ponad milion egzemplarzy. Nowe wydanie z pewnością wciągnie młodych czytelników w wir nieprawdopodobnych zdarzeń oraz fantastycznych przygód. A wiernym fanom serii przypomni jednocześnie przerażający i kuszący świat podziemi.

Czy koniec tunelu może okazać się początkiem? Gdy w niewyjaśnionych okolicznościach znika ekscentryczny ojciec czternastoletniego Willa, bohater postanawia odszukać go na własną rękę. W poszukiwaniach pomaga mu jego przyjaciel Chester. Wkrótce wyruszą w ekscytującą i niebezpieczną podróż, by odkryć mroczny sekret kryjący się w podziemiach.

O swoich wrażeniach z lektury napisała dziś Misia. Zapraszam na recenzję 🙂

koszyk

„Tunele” to wciągają przygoda, pełna poukładanych wątków i szokujących zdarzeń. Głównym bohaterem jest Will, młody nastolatek o szczególnym, rozbudowanym charakterze i z sekretną przeszłością. To, co w nim z pewnością najbardziej wyjątkowe to pasja – jego filar, który mozolnie rozwija, nie tracąc cierpliwości i zapału. Czym jest owo hobby? To kopanie podziemnych korytarzy, niebezpieczna i satysfakcjonująca przygoda z łopatą w dłoni. Nie mówimy tu o skromnych dołkach czy podziemnych jamach. Will, wspólnie z ukochanym, nieco ekscentrycznym ojcem, budują podziemne, skomplikowane sieci tunelów odkrywając dawno zapomniane skarby. Pewnego dnia jednak sytuacja ulega zmianie, a dotąd niefrasobliwe kopanie podziemnych korytarzy zmienia się w niebezpieczne poszukiwania. Ojciec Willa w nieznanych okolicznościach znika i nikt nie jest w stanie go odnaleźć. Nastoletni poszukiwacz przygód wraz z pomocą nowo poznanego przyjaciela, Chestera postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Oboje wyruszają w podróż w głąb niezbadanych korytarzy, by wkrótce natrafić na niebezpieczeństwa kryjące się w ich wnętrzu…

To zaledwie ułamek fabuły, jaka czeka na dzielnego czytelnika! Gdzie podział się ojciec Willa? Jakie niebezpieczeństwa czekają na chłopców? Co skrywa skomplikowana przeszłość głównego bohatera?

To dopiero pierwszy tom z fascynującej sagi podziemnego świata, a czytelnik już wpada po uszy w natłok przygód i nowo poznanych bohaterów. Czeka na was fascynujący świat skryty pod nawierzchnią ziemi – o którym wiedzą tylko wybrańcy. Sekrety z niecierpliwością oczekują na odkrycie! Nowo poznana przeze mnie seria na dobre zdążyła zagościć w moim sercu. Jestem zaskoczona jak prosto niezwykły klimat powieści utrzymuje się od początku aż do samego końca. To gęsty, mroczny miszmasz sekretów, tajemnicy i mroku. To świat, gdzie niebezpieczeństwa czyhają wraz z każdym ruchem łopaty. Jestem nie tylko zachwycona fabułą – szybko poruszającą się do przodu, aż kipiącą od zwrotów w akcji, czy diabelskich szczegółów – ale także bohaterami. Tak barwnych, szczególnych i wręcz żywych postaci nie zastaniecie nigdzie indziej! Ich złożona przeszłość, trudy podrzucane przez los, skomplikowane charaktery – wszystko to sprawia, że dla nich samych kontynuujemy fabułę. Fascynujące jest także to, jak sam tekst wystarcza, aby pobudzić wyobraźnię i poczuć grozę sytuacji. Gwarantuję, że odczujecie mroczny dreszczyk na plecach, szczery niepokój, czy przytłaczający strach w ciemnych jak noc korytarzach.

Wśród prawie pięciuset stron znajdziemy morały i wartościowe tematy, ale także trudne sytuacje rodzinne, czy fascynujące nauki o przyjaźni, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej. To także poruszająca historia o trudnej przeszłości głównego bohatera.

Mimo, że jest to pokaźna lektura, jej przeczytanie nie zajmie wam wiele czasu! A wszystko to spowodowane porażającym i zachwycającym warsztatem pisarskim autorów. Wciągający świat podziemny nie wypuści was aż do ostatniej strony, pochłaniając czytelnika bez reszty! 

Zupełnie szczerze i całym sercem polecam! Nie tylko zachwyci i wciągnie w swój podziemny świat nastolatków – myślę, że także i w gronie osób dorosłych zrobi niezłą furorę. Tematycznie z pewnością spodoba się osobom sięgającym po książki przygodowe, z drobną domieszką fantasy. Jeszcze raz zachęcam do sięgnięcia po lekturę, a sama tymczasem niecierpliwie wyczekuję kontynuacji, która niedługo ukaże się pod nakładem wydawnictwa Wilga!

Michalina, lat 15

TUNELE tom 1

Autorzy: Roderick Gordon, Brian Williams

Oprawa: miękka

Ilość stron: 496

Dla dzieci: 10+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.