„Zwierzęta świata. 200 ciekawostek” – Wydawnictwo BOOKOLIKA

Fakty i ciekawostki o zwierzętach fascynują nie tylko najmłodszych. Bardzo lubię odkrywać z dziećmi przyrodę, dlatego dziś chciałam pokazać Wam świetną, wypełnioną wiedzą książkę, która zainteresuje całą rodzinę.

Wydawnictwo BOOKOLIKA przygotowało zbiór aż 200 ciekawostek na najbardziej intrygujące pytania na temat zwierząt! Różnorodne, fascynujące, posiadające super moce, dziwne, zabawne, a może szalone? Każde inne i wyjątkowe. Warto je bliżej poznać.

Na niespełna stu stronach książki znajdziecie gatunki zamieszkujące lasy, dżungle, pustynie, stepy, sawanny, czy prerie. Nie zabrakło zwierząt żyjących w podwodnym świecie, czy tych z krainy wiecznych lodów i wysokich gór.

Autorką książki jest Cristina Banfi, która od ponad dwudziestu lat popularyzuje nauki biologiczne i edukuje przez zabawę. Jest absolwentką nauk przyrodniczych na Uniwersytecie w Mediolanie. Oryginalne, pomysłowe ilustracje przygotował zaś Lorenzo Sabbatini.

koszyk

Książka jest bardzo pomysłowo przygotowana. Podzielona została na sześć działów, uwzględniając miejsca, w których żyją zwierzęta. Dowiecie się dlaczego bobry budują tamy, przekonacie się, czy sowy mają uszy i po co tygrysom pasiaste futro. Poznacie najgłośniejsze zwierzę na świecie, którego wycie słychać z odległości pięciu kilometrów i zaintryguje Was fenomen koali, których układ trawienny radzi sobie świetnie z toksynami eukaliptusowych liści. Zadziwi Was z pewnością pomysłowość pająka kołowego i zaskoczy informacja o niebezpiecznym dla żółwia pustynnego stresie. Dlaczego osy są czarno – żółte? Czy ryby mogą latać? Dlaczego rozdymki pęcznieją, a pingwiny kołyszą się kiedy idą? Jesteście ciekawi? Te i wiele, wiele innych ciekawostek znajdziecie na kartach książki! Krótkie, konkretne odpowiedzi zapadną w pamięci na długo i wzbogacą wiedzę nie tylko najmłodszych.

Bardzo polecam!

„Zwierzęta świata. 200 ciekawostek”

Tekst: Cristina Banfi

Przekład: Katarzyna Pawłowska

Ilustracje: Lorenzo Sabbatini

Oprawa: twarda

Ilość stron: 96

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo BOOKOLIKA

Dodaj komentarz