„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wakacje w siodle” – Wydawnictwo WILGA

Dziś wielka radość dla miłośniczek Emi! Macie ochotę na nowe przygody Tajnego Klubu Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka?

Nowiutki, pachnący drukiem tom przejęła od razu moja nastoletnia miłośniczka serii. Michasia już ponad 10 lat jeździ konno, dlatego z radością i z sentymentem sięgnęła po nowe przygody, a ja z dumą patronuję książce.

Zapraszam na recenzję Misi 🙂

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wakacje w siodle”

koszyk

Lato to czas przygód, beztroski i odkrywania nowych pasji. Właśnie taką letnią przygodę serwuje nam Agnieszka Mielech w najnowszej książce z serii „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” pt. „Wakacje w siodle”. Ta ciepła, pełna pozytywnych emocji opowieść przenosi nas do Żabiego Rogu, gdzie wraz z bohaterami możemy przeżyć niezapomniane wakacje na obozie jeździeckim. Sami przekonacie się, że nie ma nic lepszego niż spędzenie wakacji na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni, z końmi i grupą najlepszych przyjaciół! 

Historia zaczyna się od dość przygnębiającej wiadomości – mama Emi straciła pracę, a klubowe plany wakacyjne legły w gruzach. Zamiast wymarzonego obozu windsurfingowego i wyjazdu do Portugalii, Emi i jej przyjaciele – Aniela, Flora, Faustyna, Franek, Inka i Lucek – postanawiają spędzić wakacje w stadninie koni. To tutaj, w Żabim Rogu, zaczynają się ich niezapomniane przygody. 

Kiedy dzieci trafiają na obóz jeździecki, szybko okazuje się, że to nie będzie zwykła przejażdżka na kucykach. To nie tylko jazda konna – to nauka odpowiedzialności, troski i cierpliwości. Dzieci, zanim wsiądą na wymarzone rumaki, będą musiały poznać tajniki końskiego rzędu, końską anatomię, zmysły oraz fundamentalne zasady obchodzenia się z nimi. Przed nimi sporo wyzwań! Młodzi bohaterowie muszą nauczyć się siodłać konie, dbać o ich higienę, a także uczestniczyć w codziennych obowiązkach stajennych. Kiedy w stadninie przychodzą na świat źrebięta, przyjaciele postanawiają podjąć się opieki nad najsłabszym z nich – małą Carmen. Czy uda im się pomóc małemu źrebakowi? Przeczytajcie sami! 

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wakacje w siodle” to idealna lektura na lato. Żadna inna książka lepiej nie oddaje ciepłych, wakacyjnych wspomnień, zapachu lipy, truskawek z własnego krzaczka, wiejskiego klimatu okraszonego ciepłymi promieniami słońca i mokrej od rosy ziemi. To także doskonała propozycja dla młodych miłośników koni oraz dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w tym sporcie. Autorka w umiejętny sposób wplata edukacyjne treści dotyczące jazdy konnej i opieki nad zwierzętami, nie tracąc przy tym lekkości i humoru. Dzięki temu dzieci mogą uczyć się przez zabawę, rozwijając swoje zainteresowania i pasje. Ze względu na przystępny język, którym posługuje się Agnieszka Mielech, książka idealnie nadaje się dla najmłodszych czytelników. Autorka doskonale balansuje między opisywaniem przygód, a przekazywaniem wartościowych lekcji. „Wakacje w siodle” uczą dzieci odpowiedzialności, współpracy i miłości do zwierząt, a jednocześnie są pełne humoru i zabawy.  

Nie może również zabraknąć słowa o ilustracjach Magdaleny Babińskiej, które towarzyszą nam już od początków serii, lecz w równym stopniu zasługują na uznanie! To one w dużej mierze odpowiadają za klimat książki i w pełni oddają sceny z naszymi ukochanymi bohaterami. 

Gorąco polecam! „Wakacje w siodle” to nie tylko świetna zabawa, ale też wartościowa lekcja życia. Dołączcie do Emi i jej przyjaciół, i podobnie jak oni, siodłajcie swe konie i galopujcie po przygodę!

Michalina, lat 16

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wakacje w siodle”

Tekst: Agnieszka Mielech

Ilustracje: Magdalena Babińska

Oprawa: miękka

Ilość stron: 176

Dla dzieci: 6+

ISBN: 978-83-8319-083-9

Wydawnictwo WILGA