Magiczne Ogrody – Wspaniały, rodzinny park tematyczny!

Macie ochotę na spacer wśród miliona kwiatów, krzewów i drzew? Pragniecie odpocząć w bajecznej krainie, zamieszkiwanej przez niezwykłe istoty? A możecie szukacie wrażeń w podziemnych tunelach, karuzelach napędzanych siłą mięśni, czy w mostach znajdujących się w koronach drzew?

Mam dla Was propozycję na niezapomnianą wycieczkę! Magiczne Ogrody Janowiec to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Zachwyciło nas połączenie pięknego ogrodu z baśniową opowieścią.

Zanim się tutaj wybierzecie, polecam zapoznać się z Baśnikiem, który pomoże odczytać opowieść zapisaną w Magicznych Ogrodach. Możecie go znaleźć na facebooku i Youtube Magicznych Ogrodów.

Adres parku: Trzcianki 92, Janowiec woj. lubelskie

koszyk

TUTAJ możesz kupić bilety online! 🙂

Na 18 hektarach parku czeka na Was mnóstwo roślin, szmer strumyków, czy piasek pod gołą stopą. Dominują tu naturalne materiały – kamień, piasek, drewno i woda. Kwitną piwonie, róże, budleje, lawenda, fiołki, czy czosnek ozdobny. Wśród tego wyjątkowego krajobrazu na najmłodszych czeka Dom Czarodzieja, Ogród Wróżek, czy Kwiatowa Dolina. Radość wzbudza Marchewkowe Pole, Smocze Gniazdo i Krasnoludzki Gród. Na parkowych alejkach spotkaliśmy urocze baśniowe postaci: Skrzata Kronikarza, Wróżki Smużki i psotne Mordole!

Wiele emocji wzbudza przejazd kolejką, tratwy wodne, karuzele, huśtawki, place zabaw, podziemne tunele, czy plaża.

Nie zabrakło restauracji z przepyszną kuchnią, kawiarni z dobrą kawą, lodami i lemoniadą oraz czystych toalet z przewijakami dla najmłodszych gości.

W sklepie z pamiątkami znajdziecie także najlepsze książki dla dzieci, oraz „Baśnik Magicznych Ogrodów”, którego recenzję przygotowałam TUTAJ.

Wspaniałe, rodzinne miejsce zostało wielokrotnie docenione! W czerwcu 2024 roku Magiczne Ogrody po raz PIĄTY zdobyły pierwsze miejsce w rankingu na TopAtrakcje, organizowanym przez portal podróżniczy PolskieSzlaki.pl. Warto podkreślić, że konkurs ten odbył się już po raz trzynasty, co oznacza, że janowiecki park tematyczny triumfował w niemal połowie edycji (2016, 2017, 2020, 2022 oraz 2024 rok).

Bardzo polecamy to wyjątkowe, czarujące i bardzo zadbane miejsce! Czuliśmy się jak w bajce i z pewnością wrócimy tu jeszcze niejeden raz!