„Baśnik Magicznych Ogrodów”

Czy znacie Magiczne Ogrody? Odwiedziliście to niezwykłe miejsce?

Magiczne Ogrody Janowiec to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Odwiedzających zachwyca połączenie pięknego ogrodu z baśniową opowieścią, o której pragnę Wam dziś napisać!

„Baśnik Magicznych Ogrodów” to małe dzieło sztuki. Książka zachwyca każdym detalem, strona za stroną udowadnia, że wyobraźnia autorów nie ma końca. Ilustracje, zdobienia, wycinanki, liczne sensoryczne elementy – to wszystko sprawia, że historię można chłonąć wszystkimi zmysłami.

Książkę można kupić tylko w Magicznych Ogrodach – świecie pełnym baśni i wyjątkowych roślin.

Duży, kwadratowy format baśnika doskonale oddaje klimat historii. Jest to opowieść o tym, jak powstały Magiczne Ogrody i jakie kryją tajemnice.

Dawno temu Wietrzną Górę zamieszkiwało dwóch magów. Zoran i Arag bardzo się przyjaźnili i wspólnie odbywali liczne podróże, ale z czasem ich odmiennie fascynacje sprawiły, że każdy z nich poszedł własną drogą. Zoran zbierał okruchy dobra dla swoich zaklęć, a Arag mrok i siłę. Stali się sobie zupełnie obcy, jeden zgłębiał tajemnice białej magii, a drugi czarnej. Pewnego dnia z okazji setnych urodzin Zoran otrzymał od swojego przyjaciela Skrzata tajemną księgę, dzięki której zacząć tworzyć wokół siebie wyjątkowy świat, gdzie natura odmierzała czas swymi cyklami. Ogród rósł, zachwycał, po latach stał się okazały i wyjątkowy za sprawą okazów z całego świata. W sercu Zorana zakwitła także miłość. To wszystko nie spodobało się Aragowi, dlatego podstępem zwabił ukochaną Zorana i uwięził mocą swych zaklęć…

Jesteście ciekawi jak dalej potoczyły się losy dwóch magów? Jak daleko może sięgać gniew i żądza zwycięstwa? Do czego doprowadza wściekłość, gorycz i niegodziwość? Kto odkryje tajemnicę, zdejmie czar i uwolni dobrego czarodzieja? Może będziecie to właśnie WY!

Tajemnicza, zaskakująca, oszałamiająca książka. Myślę, że oczaruje nie tylko najmłodszych czytelników. Koniecznie wybierzcie się do Magicznych Ogrodów, by tam poczuć jej prawdziwy klimat.

„Baśnik Magicznych Ogrodów”

Tekst: Sylwia Kołsut, Karolina Dejneko

Ilustracje: Jakub Pieleszek

Oprawa: twarda

Ilość stron: 36

Dla dzieci: 4+

Wydawca: Magiczne Ogrody

Tekst:

Sylwia Kołsut – mama dwóch synów, dzięki którym odkryła, jak fascynujący może być świat, jak skomplikowane rzeczy mogą być czasem bardzo proste i odwrotnie. Od lat związana z ogólnopolskimi i lokalnymi fundacjami i stowarzyszeniami, wolontariuszka. Wierzy w moc porozumienia bez przemocy. Zaczytana w literaturę, również dziecięcą.

Karolina Dejneko – mama syna, dzięki któremu odkryła, że chce się spełniać zawodowo na drodze realizowania dziecięcych potrzeb. Bliska jest jej edukacja przez zabawę. Założycielka Akademii Niezwykłych Umiejętności i bawialni Trolejbus w Lublinie, popularyzatorka zabawek i produktów sensorycznych.

Ilustracje:

dr hab. Jakub Pieleszek – tata dwójki dzieci, dzięki którym odkrył w sobie dziecko i zobaczył świat na nowo, również jako artysta. Profesor ASP w Gdańsku, uczy innych, ale też sam nie ustaje w poszukiwaniu wiedzy. „Baśnik” widziany jego oczami jest światem wielokulturowych przekazów, oddaje pole wyobraźni tworząc na kolejnych kartach książki zaskakujące znaki czerpiące z postludowości. Wycinanki, wypukłości, graficzne umowności i dosłowności – to propozycje autora mające zainspirować czytelników do własnych poszukiwań znaczeń i odkrywania baśni w nowym, fascynującym wymiarze.

Dodaj komentarz